Nie musimy przypominać o tym, iż aktorka Ruby Rose opuściła rolę tytułowej bohaterki serialu Ruby Rose, a producenci postanowili nie uśmiercać postaci Kate Kane, jednakże co by nie było, to tak naprawdę całe te zdarzenie niszczy fabułę Crisis on Infinite Earths i przyszłość Earth-Prime!

Podczas Kryzysu byliśmy świadkami tego, jak Batwoman została wybrana do grupy Paragonów, czyli najważniejszych osób, w których rękach były losy całego wszechświata. Paragoni pokonali Anti-Monitora, a sama Batwoman została nazwana przez The Monitora, że jest “nietoperzem przyszłości”.

Tak, Kate Kane w roli Batwoman i swoim własnym serialem mogła tak naprawdę być kluczową postacią w Arrowverse zwłaszcza, że pożegnaliśmy serial Arrow. Kate bardzo przypomina Olivera Queena, więc mogłaby by być nawet liderką w kolejnych crossoverach The CW.

Aczkolwiek teraz dostajemy jedną wielką dziurę, którą ciężko będzie załatać. Co dalej z serialem, gdy niby Kate Kane żyje, ale jej nie będzie, a w kostiumie Batwoman będzie pokazywać się całkowicie inna postać! Co dalej z siostrą Kate, czyli Alicją, która była głównym złoczyńcą pierwszego sezonu i zapowiadało się, że w kolejnym również miałaby aspiracje, aby osiągnąć status największego złoczyńcy Gotham City. Ciężko wytłumaczyć, jak i również nam zrozumieć co dalej z serialem… Może lepiej, byłoby go zakończyć?!