PODZIEL SIĘ

Dane DeHaan potwierdził, że film o grupie łotrów zwanej Sinister Six był planowany, zanim Sony i Disney zgodzili się koprodukować nowe filmy o Spider-Manie.

Seria „Niesamowity Spider-Man” od Sony wprowadziła DeHaana jako Harry’ego Osborna oraz pozornie dodała niewiele wskazówek oznaczających pojawienie się kilku złoczyńców z Sinister Six w przyszłych projektach. Jednak rozczarowująca oglądalność drugiej części Niesamowitego Spider-Mana ostatecznie doprowadziła do tego, że Sony i Disney zawarły przełomową umowę w sprawie koprodukcji nowych filmów z udziałem pajączka.

W związku z tym poprzednie plany Sony dotyczące bohatera zostały anulowane wraz z Sinister Six, a Disney zdecydował się ponownie uruchomić serię Spider-Man dla MCU. Podczas wywiadu z Colliderem Dane DeHaan potwierdził, że w planie filmu Sinister Six był obsadzony jako Harry Osborn:

„Niekoniecznie. Myślę, że to całkiem oczywiste, że wszyscy byliśmy przygotowani na Sinister Six i z pewnością mówiono o robieniu tego wszystkiego, zanim pojawiły się filmy Disney/Marvel. Nie mogę ci powiedzieć, że wiem dokładnie, co to było. Wiem tylko, że zdecydowanie byłby w tym element Sinister Six. I wiesz, Goblin, gdyby nie Harry, byłby w to zamieszany.”

Drew Goddard, reżyser filmu „Cabin in the Woods”, był wcześniej zaangażowany w pisanie i wyreżyserowanie filmu Sinister Six, którego premiera zaplanowana była na 11 listopada 2016 roku, zanim umowa Disneya i Sony przerwała te plany.