Przez ostatnie kilka lat Marvel Studios krok po kroku odzyskiwał prawa do stworzonych przez wydawnictwo postaci. Czy to przez zakończenie okresu “wynajmu”, które oddało im Daredevila i Ghost Ridera, czy to przez wykupienie Foxa razem z X-Menami i Fantastyczną Czwórką.

Jednak, Hulk miał niemal zerowe szanse na solowy film i to mimo wspólnych występów z Avengersami, a to dlatego, że prawa do wściekłego zielonego olbrzyma były w posiadaniu Universal Pictures. Tyle, że to może wkrótce ulec zmianie, jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom.

Strona MCU Cosmic podaje, że prawa te niedawno wróciły do wytwórni macierzystej, a to oznacza, ze nie będą musieli już gimnastykować się we współpracy z konkurencyjnym studiem i wydawcą. To zdaje się też potwierdzać plotki o planach wprowadzenia Namora, króla marvelowskiej wersji Atlantydy jako jednego z bohaterów Black Panther 2. Oczywiście wyjaśnia też produkcję She-Hulk na Disney+.

Hulk jest jedną z najpopularniejszych postaci w MCU, odkąd Mark Ruffalo przejął rolę po Edwardzie Nortonie, którego film, The Incredible Hulk, był pierwszą nieśmiałą próbą stworzenia rozległego filmowego uniwersum – Robert Downey Jr. wcielił się nawet w Tony’ego Starka w scenie po napisach, a generał Thunderbolt Ross (William Hurt) pojawił się w Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War i Avengers: Endgame. Ma się też pojawić w nadchodzącej Black Widow.

Ale The Incredible Hulk wyszedł zanim Disney kupił Marvela, a już wtedy Marvel Studios miało podpisanych kilka umów z innymi wytwórniami na stworzenie uniwersum.

W zeszłym roku dyrektor Marvela, Kevin Feige ponoć rozmawiał z Markiem Ruffalo o przyszłości Hulka.

“Wiele lat temu Mark przyszedł do nas na spotkanie w Marvel Studios, aby omówić sposoby, w jakie Hulk może rozwijać się i ewoluować w nadchodzących filmach”, powiedział Feige podczas Reddit AMA. “Podsunął wiele fajnych pomysłów, z których niektóre doprowadziły do tego, co widzieliście w Thorze: Ragnarok, Infinity War i Endgame, a niektóre z nich można by jeszcze kiedyś zobaczyć”.

A wam jak się wydaje? Zielonoskóry dostanie kiedyś własny film? Może pełną adaptację World War Hulk?