Kilka dni po tym, jak Hulu ujawniło głosową obsadę nadchodzącego serialu animowanego Marvela M.O.D.O.K., Marvel anulował połowę swoich, dedykowanych dla dojrzalszego widza, animacji, którą początkowo planował wyprodukować.

Według nowego raportu od THR na Hulu nie pojawią się seriale Howard the Duck oraz Tigra & Dazzler – które już jakiś czas temu trafiło do „developmnet hell” po tym, jak scenarzyści i reszta ekipa została zwolniona. Oba seriale miały być produkowane od razu jako cała seria, by w końcu w The Offenders, piątej miniserii animowanej (której również się nie doczekamy), spotkać się z postaciami z M.O.D.O.K.A i Hit-Monkey.

Zarówno M.O.D.O.K jak i Hit-Monkey mają podobno kontynuować produkcję. Musimy pamiętać, że według raportu nakaz anulowania pozostałych serii pochodził bezpośrednio od Marvel Studios, nie od Hulu.

Niedawno jeden z edytorów kreatywnych Hulu, Craig Erwich, zdradził, że widział już urywki M.O.D.O.K.A i pozytywnie wypowiadał się na temat jakości samego serialu, jak i zawartych w nim dowcipów:

Widziałem już parę odcinków M.O.D.O.K.A i jestem nim naprawdę podekscytowany. Patton Oswalt to oddany fan Marvela i ma obsesję na punkcie tej postaci, więc to dla niego, jak i dla Jordana Bluma, coś bardzo specjalnego – móc w końcu zrobić to, co zawsze chcieli, coś świeżego i niezwykle zabawnego na temat bycia komiksowym złoczyńcą. Nie mogę się doczekać zobaczenia całości.

Erwich wspominał też, że widział już cztery epizody serialu Helstrom i chwalił go za bycie pełnokrwistym horrorem:

Widziałem cztery pierwsze odcinki Helstroma i jestem bardzo podekscytowany. To na pewno zupełnie inny zakątek Marvel Universe, zwłaszcza jeśli chodzi o horror. To unikalne spojrzenie na serial grozy z niecodzienną sytuacją rodzinną w samym centrum tej historii.

To już kolejne anulowane seriale Marvela – odkąd Marvel Studios zaabsorbowało dział znany nam wcześniej jako Marvel Television, wstrzymano produkcję serialu o Ghost Riderze i New Warriors.