Po raz kolejny pojawiły się plotki o produkcji Avengers vs. X-Men dla MCU, w tym m.in. dużą rolę odegrałby Magneto!

Plotki pochodzą od Mikeya Suttona, który w rzeczywistości był jedynym rzetelnym informatorem, który w 2015 roku przewidział, iż Marvel i Fox są bliscy połączenia”, a pomiędzy tymi dwoma studiami powstawały plany na ekanizację Avengers vs X-Men.

Najnowsza aktualizacja Suttona, za pośrednictwem kanału YouTube Lords of the Long Box, zapowiada film Avengers vs X-Men, który będzie kontynuacją filmu Secret Wars, w którym będzie także uczestniczył Doktor Doom.

Twierdzi się, że obecność Magneto i Doktora Dooma w MCU będzie stopniowo wdrażaa, ponieważ Kevin Feige chce na pewien czas umieścić Magneto na ekranach kin, ze wzglęu na plany, którego mają go dotyczyć, a są one większe, niż kiedykolwiek studio FOX planowało zrealizować.

Mówi się, że Feige przewiduje, że ostatecznie Magneto będzie główną postacią w filmie MCU w Secret Wars.

Magneto będzie początkowo postrzegany jako „wielki zły”, ale w filmie Seccret Wars, antybohater poprowadzi szarżę przeciwko Doktorowi Doomowi „tworząc epicką walkę między nimi, która stopi ekrany IMAX na całym świecie”.

Inaczej mówiąc Magneto, czyli niegdyś obiekt nieufności, stanie tuż obok bohaterów X-Men i chwyci ich za serca. Twierdzi się, że Magneto, z mutantami u boku, z wyjątkiem Profesora X i Wolverin’a, mają stworzyć film Avengers vs X-Men.

Jeśli chodzi o Secret Wars, o których już wcześniej mówiono, jest to kolejne wydarzenie na poziomie „Endgame” pod koniec Fazy 6. Zanim rozpocznie się Faza 7, Avengers vs X-Men,, byłby wielkim hitem zapoznawczym, a postacie X-Men będą w pełni zintegrowane z MCU.