Prawa do Luke’a Cage’a i Irona Fista w ciągu miesiąca zostaną całkowicie przywrócone Disneyowi i Marvel Studios od Netflixa!

Kiedy po raz pierwszy miał swoją premierę Daredevil na platformie Netflix, był to serial, który wszystkich zaskoczył i został okrzyknięty najlepszym serialem z Marvel Cinematic Universe. Po nim pojawił się drugi sezon, a także pierwsze sezony dla Jessici Jones, Luke’a Cage’a, Iron Fista, The Punishera i The Defenders. Potem, prawie niespodziewanie, Netflix zrezygnował z kontynuacji prac nad dalszym rozwojem tego uniwersum.

W 2018 r. Netflix podjął tej odważnej decyzji i już wtedy nie widzieliśmy żadnego serialu z Iron Fistem i Luke’iem Cagem w rolach głównych. Natomiast wszystkie prawa użytych postaci były zapisane w umowie pomiędzy Netflixem i Marvelem, wtedy też Marvel Studios nie mogło wykorzystać tych postaci w swoich projektach filmowych czy serialowych. Jednakże umowa ta była ważna do 2 lat od ostatniego użycia tych postaci, zatem te dwa lata mijają już za miesiąc!

Ciekawe jest to, czy Disney i Marvel Studios mają plany na ponowne wykorzystanie tych postaci?!