Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem “Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach”, Wieloświat został dotknięty poważną i niszczycielską stratą, która miała być zwiastunem tego, co miało nastąpić.

W pierwszym odcinku ósmego sezonu Arrow Ziemia-2, dom Laurel Lance/Black Siren, jak również Harrisona “Harry’ego” Wellsa i Jesse Quick, została zniszczona przez falę antymaterii rozrywającą Multiverse.

Po tym szokującym wydarzeniu, fani zastanawiali się, jak “Kryzys” rozwiąże ten wątek i przywróci jeden z ulubionych elementów Arrowverse.

SPOILER! CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Utrata Ziemi-2 to jeden z najmocniejszych ciosów w Arrowverse. Oliver Queen musiał patrzeć jak umierają ci, których kochał, gdy sam ledwie uszedł z życiem z równoległej Ziemi podczas misji dla Monitora, ale Laurel zmagała się z żalem i wściekłością po utracie domu i, w bardzo realnym sensie, jej szansy na odkupienie. Flash był również przerażony, gdy dowiedział się o zniszczeniu świata, ponieważ oznaczało to śmierć jego przyjaciół i członków zespołu, Harry’ego i Jesse, którzy pochodzili z Ziemi-2. Kiedy jednak świat Supergirl, Ziemia-38, został zniszczony w “Kryzysie”, Kryptonianka przysięgła, że znajdzie sposób, aby przywrócić wszystkich, których stracili.

I to właśnie się dzieje. U Zarania Dziejów Oliver poświęca się, by zapoczątkować nowy Wieloświat i jeden ze światów, który zostaje przywrócony, gdy bohaterowie pokonują Antymonitora to właśnie Ziemia-2. Odcinek nie mówi wprawdzie, że wraz z Ziemią-2 wracają wspomniani wyżej bohaterowie, choć jest to prawdopodobnie bezpieczne założenie. Jednak wyraźnie pokazane jest to, że Earth-2 jest domem Stargirl.

Stargirl śledzi losy licealistki Courtney Whitmore, która inspiruje nieprawdopodobną grupę młodych bohaterów do powstrzymania złoczyńców z przeszłości. Nowy serial przedstawia Stargirl i pierwszy zespół superbohaterów, Justice Society of America, w nowy, ciekawy sposób.

“Nie ma innej postaci w komiksach, która byłaby dla mnie bardziej wyjątkowa niż Stargirl, a po długich poszukiwaniach mogę powiedzieć, że nie ma innej aktorki na planecie, która ucieleśniałaby ją bardziej niż Brec Bassinger”, powiedział Johns, gdy seria została zapowiedziana. “Ciepło, siła, humor i pozytywna energia Brec są podstawą tego, kim jest Courtney Whitmore”. Jestem bardzo wdzięczny, że podpisała kontrakt na tę rolę.”

A co wy sądzicie o takim rozwiązaniu sprawy Ziemi-2? Zobaczymy jeszcze Harry’ego Wellsa i Jesse Quick? Kiedy oficjalny crossover Stargirl i reszty?

Pierwszy odcinek Stargirl wleci na ekrany już wkrótce – źródła podają drugi kwartał 2020r.