Kiedy DC’s Legends of Tomorrow powróci do The CW w 2021 roku, serial będzie zajmował się kosmitami. Jednakże podejście bohaterów do obcych będzie całkowicie inne, niż dotychczas!

Oczywiście kosmici to nie jest nic nowego dla CWverse – w końcu Supergirl sama jest kosmitą i występuje w serialu, który dotyczy kosmitów. Pierwszym crossoverem jeszcze dawnego Arrowverse była “Inwazja”, w której to obca rasa zwana Dominatorami próbowała przejąć Ziemię, ponieważ postrzegali naszą metahumaniczną populację jako zagrożenie dla delikatnej równowagi międzygalaktycznej polityki, no i w sumie największym zagrożeniem był The Flash, który lubił bawić się czasem.

Jednak podczas DC FanDome, scenarzyści Legends of Tomorrow ujawnili, że chcieli zrobić coś „większego i porządnego” z kosmitami w nowym sezonie i coś, co dałoby serialowi szansę na to, by nadać fabule swoje własne piętno. Na początek planują bawić się niektórymi podgatunkami obcych różnymi ciekawymi opowieściami.

„Staramy się oprzeć na obcych gatunkach. Supergirl tworzy własną wersję kosmitów i staramy się, aby wyglądało to naprawdę inaczej; nadaliśmy temu własny wizerunek”. – powiedział showrunner serialu Keto Shimizu.

Poza Supergirl, żaden inny serial CWverse nie przedstawiał obcej rasy kosmitów, także po nieco przejedzonej już tematyce mitologii i piekła czas na pełną nowość w kolejnym sezonie Legend.