W dzisiejszych czasach, większość fanów tematyki superbohaterów zna swoich ulubieńców tylko i wyłącznie z filmów lub seriali telewizyjnych, ale czy tak naprawdę to nie komiksy powinny być najważniejszym źródłem informacji, po które warto sięgać?

Największą wadą ludzkości jest leniwość, która sprawia, iż sięgamy do prostych i łatwo dostępnych informacji. Tak też zamiast czytać lektury, sięgamy po audiobooki lub co gorsza – streszczenia. Tak też wypieramy się źródeł genezy tematyki superbohaterów, jakimi są komiksy. Chociaż czy naprawdę musimy tak bardzo odrzucać od siebie coś, co ma wielkie znaczenie w rozwoju produkcji filmów i seriali? Komiksy mają swoje atuty, a ich dostępność w dzisiejszych czasach jest globalna!

Dawniej komiksy mogliśmy kupić w kiosku, gdzie górowały wydania TM-Semic. Natomiast dzisiaj w wszechobecnym Internecie paroma kliknięciami myszy możemy zakupić nawet anglojęzyczne wydania na portalach lokalnych jak np. na Allegro Lokalnie. Tak! Nie musimy już wydawać niesamowicie dużych kwot liczonych w dolarach za zakup komiksów prosto z USA, gdyż aktualnie sporo zeszytów dostępnych jest w naszym kraju na popularnych serwisach zakupowych, a dostawa do naszych domów nie potrwa długo, czasami nawet w ciągu trzech dni może zawitać kurier, abyśmy mogli cieszyć się z zakupionego wydania.

Ostatnio w taki sam sposób znalazłem ofertę z komiksem “Spider-Man” autorstwa popularnego Todda McFarlane w naprawdę dobrej cenie! Jakby tego mało, można również trafić na ciekawe licytacje używanych komiksów, jak np. duży zestaw komiksów o Punisherze. Ciekaw jestem, ile jest tutaj czytelników, którzy zetknęli się z jego komiksem? Zapewne jesteście tylko i wyłącznie fanami jego serialu na Netflixie lub nieco już dawnych filmów?! Moim zdaniem jego historie napisane na papierze bardziej wciągają niż to, co pokazała nam telewizja.

Oglądając filmy Marvela, DC Comics, czy seriale Arrowverse i posiadając chociażby podstawową wiedzę na temat komiksów, to możemy doświadczyć różnic pomiędzy tym co widzimy na ekranie, a tym co jest zawarte w komiksie. Często w komiksach widzimy inne kreacje bohaterów, bogatsze historie, więcej brutalności. Natomiast telewizja często szokuje zmieniając adaptacje na swój sposób, jak odmiany człowieka (Arrowverse znacznie często to wykorzystuje), czy zmiany orientacji seksualnej (co nadal szokuje widzów). Szczególnie warto poświęcić swój czas na komiksy anglojęzycznych, by jeszcze dogłębniej poznać prawdziwy świat superbohaterów. Niestety komiksy przetłumaczone na język polski często tracą pewien sens znaczenia zwrotów i przekazów popularnych w języku angielskim, dlatego też najwięksi komiksiarze wybierają wydania właśnie w oryginalnym języku. A takie wydania komiksów znalazłem ostatnio na Allegro Lokalnie.

Podzielcie się z nami Waszymi uwagami!