Ostatni odcinek 7. sezonu The 100 przyniósł kolejne pożegnania głównych postaci… Chociaż aktor jednej z nich jest bardzo znany fanom Arrowverse!

Tak to prawda, widzów The 100 i zarazem fanów Arrowverse mocno zaskoczyła postać Andersa, w którego wcielał się aktor grający również Damiena Darhka, czyli Neal McDonough.

Po dziesięciu zakręconych odcinkach Setki, w końcu nadszedł czas na pewne przełamanie, a nawet bunt. Trzeba było w końcu coś zrobić mocnego, co znamy z poprzednich sezonów. Tak też właśnie Echo i Hope (córka Diyozy) postanowiły zemścić się na mieszkańcach Bardo.

To wszystko zaczęło się od tego, jak z niewoli wydostała się Hope, a Echo postanowiła torturować główną postać nowego Bardo, Levitta, aby dowiedzieć się o superbroni będącej w posiadaniu guru planety – Billa Cadogana. Pozostawiona przez pierwotnych mieszkańców Bardo broń jest patogenem, który powoduje, że wszyscy, którzy wejdą z nią w kontakt, umierają i przekształcają się w skrystalizowaną łuskę. Broń zmiotła pierwotnych mieszkańców i pokryła powierzchnię planety skrystalizowanymi łuskami. Po doinformowaniu się o broni, Echo planuje użyć urządzenia na pozostałych mieszkańcach Bardo, aby dokonać zemsty za pozorną śmierć Bellamy’ego, a Hope z wielką chęcią dołącza do jej krucjaty.

Obie bohaterki wymyśliły sobie, że wpuszczą ten patogen do systemu filtracji powietrza, aby łatwo i szybko wszystkich zaatakował, jednakże Diyoza postanowiła się im sprzeciwić i stanąć w obronie Bardo. W tym celu Anders i grupa uczniów skonfrontowali się z buntowniczkami, po czym ostatecznie Hope zabiła Andersa, aby przejąć od niego patogen i go wypuścić, była już bardzo blisko by to zrobić, jednak powstrzymała ją jej matka – Diyoza, która przyjęła lecącą kropelkę patogenu na własną rękę, dołączając do listy uśmierconych postaci The 100.

Te wydarzenie możecie zobaczyć w poniższym materiale wideo:

A my czekamy już na kolejne odcinki!