Prezes Lucasfilmu Kathleen Kennedy potwierdziła, że nadchodzący serial o przygodach mistrza Jedi, Obi-Wana Kenobiego, w którego wciela się Ewan McGregor, będzie zamkniętą historią, bez szansy na kontynuację.

Od momentu przejęcia Lucasfilmu przez Disney, wiele gwiezdnowojennych projektów zostało rozpoczętych i po jakimś czasie niestety kasowanych lub przekształcanych w coś zupełnie nowego. Przykładem może być pomysł nakręcenia solowego filmu o Obi-Wanie Kenobim. Po niezadowalającym wyniku box office filmu “Solo: A Star Wars Story”, postanowiono, że przygody mistrza Jedi zostaną przedstawione w formie serialu, który trafi na Disney +.

Pomimo wielu plotek, według których serial został skasowany i problemów na planie, prace nad projektem nadal trwają. Od początku zakładano, że będzie to serial z zamkniętym zakończeniem, co zostało właśnie potwierdzone przez Kathleen Kennedy. Podczas rozmowy z The Wrap, Kennedy wypowiedziała się na temat przyszłości uniwersum, wspominając przy tym o serialu o Obi-Wanie. Szczególnie chwaliła swoich współpracowników.

“To naprawdę ekscytujące, móc oglądać tak utalentowanych ludzi przy pracy. Obecnie skupiamy się serialu o Obi-Wanie – praca z fenomenalną Deborah Chow to czysta przyjemność.”

Co myślicie o tym, że serial o Kenobim będzie zamkniętą historią bez możliwości kontynuacji? Dajcie znać w komentarzach!