Niecałe dwa miesiące temu Ruby Rose niespodziewanie pożegnała się z rolą Batwoman i ostatni raz w Arrowverse dane nam było zobaczyć ją wraz w finałem pierwszego sezonu jej serialu. Pojawiało się wiele plotek odnośnie tego, kto stanie się jej zastępczynią, ale właśnie zza oceanu napłynęła informacja, że zakończono poszukiwania!

Według doniesień portalu Deadline, nową Batwoman ma zostać Javicia Leslie, którą fani mogą kojarzyć między innymi z takiej produkcji jak „God Friended Me”. Aktorka wydała oświadczenie, w którym wyraża swoje podekscytowanie i tłumaczy, jak ważna jest dla niej ta rola:

Jestem niezmiernie dumna z tego, że jestem pierwszą czarnoskórą aktorką, której dane będzie wcielić się w postać Batwoman w telewizji, a jako kobieta biseksualna czuję zaszczyt, że mogę dołączyć do tak przełomowej produkcji, która jest swoistego rodzaju pionierem dla społeczności LGBTQ+.

Leslie wcieli się w postać, o której plotkuje się już od dłuższego czasu, a mianowicie Ryan Wilder. Opisywana jest jako sympatyczna, niechlujna, trochę głupawa, nieokiełznana i stanowiąca przeciwieństwo Kate Kane, czyli jej poprzedniczki. Ryan przez lata zajmowała się handlem narkotykami, co wiązało się częstymi ucieczkami przed policją oraz niezliczonymi bójkami. To twarda, wysportowana i brutalna babka, która zdecydowanie nie zachowuje się jak typowy wzór heroizmu.

Premiera drugiego sezonu „Batwoman” nastąpi dopiero w styczniu 2021.