Już jakiś czas temu twórcy serialu „Batwoman” pokazali wygląd nowego kostiumu głównej bohaterki, w którą w 2. sezonie wcieli się Javicia Leslie, jednak dopiero teraz na tweeterze został udostępniony filmik z ze strojem.

 

 

Na filmie niestety nie widzimy maski i włosów, które są częścią całokształtu kostiumu, jednak showrunnerka serialu, Caroline Dries, powiedziała, że chcą, aby te wyglądały mniej sztucznie, jak to miało miejsce przy pierwszym kostiumie. Oprócz tego podczas sierpniowego DC FanDome Online Javicia Leslie oznajmiła, że kostium ma pokazywać pewnego rodzaju metamorfozę, aby pokazać, że to już nie ta sama Batwoman i jej bohaterka, Ryan Wilder, jest całkowicie inną osobą, która ma wprowadzić świeżości w tak naprawdę młodym serialu z uniwersum Arrowverse.

Sam kostium to również oznaka ewolucji, jaka ma być pokazana w najnowszym sezonie „Batki”. Oprócz standardowego rozwijania fabuły i nowych złoczyńców twórcy pragną skupić się na samej bohaterce, która jest pierwszą w historii czarnoskórą Batwoman, a to pokazuje, jak bardzo serial może się zmienić i pokazać coś całkowicie innego i zarazem nieodbiegającego od rzeczywistości (na ile seriale The CW mogą sobie na to pozwolić).

2. sezon Batwoman zadebiutuje już w styczniu 2021 roku. Czekacie na niego i nową bohaterkę?