Reżyser zapowiedział zakończenie przygody z drużyną Strażników Galaktyki. Wspomniał też o możliwych zmianach w jej dotychczasowym składzie.

Gunn, który obecnie zajmuje się reżyserowaniem dla DC Comics kolejnej części “Suicide Squad”, zapowiedział, że po zakończeniu produkcji “Guardians of the Galaxy vol. 3” nie będzie dalej kręcił kolejnych historii z drużyną. Trzecia część będzie zwieńczeniem jego pracy z tym Uniwersum.

Informacja została przekazana z pierwszej ręki w trakcie sesji Q&A na Instagramie Gunna. Reżyser i scenarzysta “Strażników…” został zapytany o kolejne części i wyznał, że to “jego ostatni epizod z GOTG. A przynajmniej na pewno z jego obecnym składem”.

Dostaliśmy wówczas mocną wskazówkę, że Marvel może szykować kolejne zmiany w superbohaterskich szeregach. Jakie dokładnie – wciąż nie wiadomo. Możliwe, że w trzeciej części dojdzie do jakichś ważnych zwrotów, które wpłyną na skład drużyny w kolejnych częściach “GOTR” a także innych filmach MCU.

Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących trzeciej odsłony “Strażników”. Wciąż bardzo prawdopodobne jest, że w filmie pojawi się Thor, który niejako połączył się z grupą w epilogu “Avengers: Endgame“. Natomiast drużyna Quilla ma ponoć pojawić się w czwartej części przygód boga piorunów, czyli “Thor: Love and Thunder“!