PODZIEL SIĘ

Pod koniec najnowszego odcinka Legends of Tomorrow możemy być niemal pewni, że Astra Logue (Olivia Swann) nie jest postacią, która uzyska odkupienie naszych bohaterów, tak jak Nora Darhk. Zostawiając jedną z legend u bram śmierci, postać ta nie zyskuje w naszych oczach szansy na wybaczenie.

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

Po tym, co wydarzyło się w najnowszym odcinku Legends of Tomorrow, fani zastanawiają się, czy istnieje nadzieja na odkupienie, a raczej “uratowanie” Astry i tym samym odkupienie win samego Johna Constantine’a. Nasuwa się jednak pytanie: “Czy można uratować kogoś, kto przeszedł to wszystko, co Astra, i kto tak naprawdę nie chce zostać odkupiony?”.

Podczas ostatniego wydarzenia prasowego Phil Klemmer — showrunner Legend, i Olivia Swann — serialowa Astra, podzielili się swoimi przemyśleniami na temat dalszych losów dawnej podopiecznej Constantine’a.

“Podoba mi się pomysł, że Astra w żaden sposób nie mogłaby zostać odkupiona.” — powiedziała Swann dziennikarzom. “Myślę, że można się tym pobawić. Czy są inne strony, których jeszcze nie widzieliśmy? Jest człowiekiem i jest w niej coś, co zmusza ją do robienia tego, co robi. Podoba mi się również to, że nie wiemy w pełni, czy ona jest taka, czy może inna. To naprawdę interesująca i ekscytująca postać. To tak, jakbym powiedziała jedno, a myślała, żeby zrobić coś innego.”

Na początku sezonu Astra wydawała się zła, ale Swann rzuca nam inne spojrzenie na swoją postać. Dziewczyna przeszła przez tyle rzeczy, które praktycznie uniemożliwiają jej ujrzenie światła na końcu tunelu.

“Jej życie nie było usłane tęczą.” — dodała Swann. “Przeciwnie. Po dorastaniu w świecie, który był dosłownie piekłem, nie możemy się pozbyć tych nawyków w ułamku sekundy.”

Musimy jednak pamiętać, że przez ten cały czas Astra nie rządziła piekłem, a jedynie podlegała ludziom takim jak Neron, który nie był pozytywną postacią. Phil Klemmer przyznał, że największym lękiem Constantine’a jest to, że nie będzie w stanie pomóc Astrze – nawet jeżeli będzie się starał z całych swoich sił. W swoich wypowiedziach Klemmer porównał Constantine’a do Javerta z Les Miserables i momentu skoku postaci z mostu, kiedy jest już doszczętnie wyniszczony psychicznie.

Co Wy sądzicie o Astrze i jej możliwości odkupienia?