Green Lanterni to jeden z najciekawszych projektów HBO Max. Do tej pory wiedzieliśmy zasadzie tyle, że wykreuje ich Berlanti, a teraz dostajmy odrobinkę więcej szczegółów!

Kto będzie Latarnią w serialu? To pytanie nurtowało wielu serialomaniaków. Dzisiaj znamy odpowiedź, a mianowicie: Alan Scott, Guy Gardner i… Bree Jarta.

Tych pierwszych mogą znać fani komiksów lub bardziej zajawieni serialomaniacy. Alan Scott to pierwszy Lantern, zupełnie niepodobny do innych (dopiero później zostały wykreowane te śmieszne zielone stroje):

Alex Ross on Twitter: "Green Lantern #greenlantern #dc #sunday #art #comicartist… "

Guy Gardner z kolei ma już na karku dobre 20 lat i pojawia się w komiksach pod postacią bucowatego, rudowłosego wielgasa! Zastapił on pierwotnie Hala Jordana, gdy ten został wplątany w konszachty z Parralaxem:

Guy Gardner (Character) - Comic Vine

Bree Jarta to absolutnie nowy nabytek egzystujący w komiksowym świecie dosłownie chwilę. Jest ona czarnoskórą kobietą, która ma kosmiczne pochodzenie. W zasadzie pół człowiek-poł kosmita:

Green Lantern TV Series: Makers Reveal More Details on New Lantern - FandomWire

Może to niewiele, ale na razie tylko tyle nam wiadomo odnoście serialu. Bardzo cieszy fakt, że twórcy dotykają nowych nabytków komiksowych, nawet jeśli nie były one w oryginale dobrze przyjęte. Zawsze to szansa na naprawę wizerunku!