Pojawiło się kilka nowych plotek na temat przyszłości serii GTA – odnoszą się zarówno do kolejnej odsłony serii, jak i ciągle rozwijanego GTA Online.

Studio Rockstar Games potwierdziło, że już niebawem w GTA Online pojawi się nowy skok – zostanie dodany w jednej z większych aktualizacji jeszcze w tym roku. Nie potwierdzono jeszcze rozpoczęcia pracy nad kolejną częścią serii, jednak mimo to pojawia się na jej temat wiele przeróżnych plotek.

Pojawiły się zatem różne doniesienia, mimo braku jakiegokolwiek potwierdzenia ze strony Rockstar Games. Przecieki pochodzą od użytkownika “markothemexicam”, którego informacje już kilkukrotnie były zgodne z prawdą.

Z jego informacji wynika, że najbliższa duża aktualizacja będzie się skupiała na branży pornograficznej, co będzie prowadziło do otwarcia budynku Mile High Club. W kolejnej aktualizacji, ostatniej w tym roku (grudzień 2020) zostanie dodany wcześniej zapowiadany skok. Gracze dostaną zupełnie nową lokację – Liberty City, które ma imitować Nowy Jork. Zapowiadany jest również powrót Niko Bellica, głównego bohatera GTA IV. Celem skoku będzie kradzież złota gromadzonego w mieście. Rockstar pracuje nad dostosowaniem Liberty City do poziomu graficznego GTA V.

Informatorzy wspomnieli również, że fabuła GTA VI będzie osadzona w Vice City – nie wiadomo jednak, jak bardzo cofniemy się w czasie. Ponadto zostanie dodany specjalny system pogodowy, który będzie miał realny wpływ na świat gry i NPC-ów.

Podejrzewa się, że premiera GTA VI zostanie zapowiedziana w przyszłym roku.