Po wydarzeniach z Crisis on Infinite Earths bohater Freeland, Black Lightning, żyje na całkiem nowym terytorium, bo na Earth-Prime. Dzięki zjednoczeniu multiwersum bohaterowie serialu mogą być w Arrowverse. A w dzisiejszym odcinku Black Lightning otrzymaliśmy wielki debiut postaci DC Comics!

Odcinek kontynuował toczący się konflikt między Freeland a Markovią, który wywołał sporo kontrowersji i kłótni w rodzinie Pierce’ów. Konflikt miał również swoje plusy, bo zbudował przyjacielskie relacje pomiędzy Jennifer Pierce i Brandonem, którzy wspólnie pogodzili się ze swoimi nabytymi mocami. W chwili kryzysu Jennifer zabrała Brandona do Gambiego i przebrała się w swój kostium, ujawniając przyjacielowi swoją tajemniczą tożsamość. Brandon natychmiast zachwycił się, że jest ona powiązana z Black Lightningiem i postanawia nadać sobie swój własny pseudonim – Geo-Force!

W komiksach pod postacią Geo-Force kryje się książę Markovii – Brion Markov, którego mogliśmy podziwiać w trzecim sezonie Young Justice. Brandon, choć oczywiście nieco różni się od pierwowzoru komiksowego, to jednak i tak jest to fajne ujawnienie kolejnej nowej postaci z liczebnego zasobu DC Comics.

Próbkę możliwości Brandona możecie zobaczyć w poniższym materiale:

A tutaj kompilacja przygód Geo-Force z YJ 3: