PODZIEL SIĘ

Ledwie miesiące dzielą nas od oficjalnego rozpoczęcia prac nad sequelem przygód Stephena Strange’a. Lada chwila zaczną się pojawiać informacje o obsadzie najważniejszych ról. Tymczasem, jeden z serwisów o tej tematyce, Backstage.com, w ostatnim wpisie na blogu zdradził, że fabuła sequela może zahaczać o powrót Kamieni Nieskończoności!

Skrót fabuły podany na Backstage.com prezentuje się następująco:

Po wydarzeniach z Avengers: Endgame, Dr Stephen Strange kontynuuje swoje badania nad Kamieniem Czasu. Ale stary znajomy, teraz jego wróg, kładzie kres jego planom i sprawia, że Strange uwalnia niewypowiedziane zło.

To ledwie dwa zdania tekstu, ale mogą kryć wiele ciekawostek. Jak dobrze wiemy, Thanos zniszczył Kamienie po wydarzeniach z Avengers: Infinity War. Aby badać Kamień Czasu, Strange ma dwie opcje: użyć tej samej technologii skoków w czasie, której Avengers użyli w Endgame, lub znaleźć sposób na odbudowanie Kamienia Czasu z jego cząstek rozproszonych po galaktyce.

Kim jest “stary przyjaciel” Strange’a? Pierwszy na myśl przychodzi Baron Karl Mordo, który przez cały pierwszy film był sojusznikiem Doktora. Może też chodzić o Scarlett Witch – Wandę Maximoff, której występ w filmie jest już potwierdzony. Może to też być zupełnie nowa postać z przeszłości Stephena, o której jeszcze nic nie wiemy, a która zazdrości Strange’owi jego nowych umiejętności.

Tak czy siak, Marvel musi jeszcze przed tym znaleźć zastępstwo za zwolnionego niedawno reżysera, Scotta Derricksona.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness oczaruje nasze kina już 7 maja 2021.