Rozszerzenie Netflixa o seriale na podstawie komiksów Marvela rozpoczęło się od tak wielu obietnic. Marvel‘s Daredevil trafił na platformę w 2015 roku i wyznaczył nowy odważny kierunek dla tworzenia Netflixowego uniwersum superbohaterów!

Daredevil był brutalny, mroczny i pełen dramatycznych występów, których nie sposób było oczekiwać od Kinowego Uniwersum Marvela. Popularność Daredevila gwałtownie wzrosła wraz z liczbą kolejnych bohaterów, takich jak Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist i Punisher, ale niestety wraz z tym pomysł kontynuacji równie szybko upadł, a  Marvel Studios – Disney zakończyło umowę partnerską z Netflixem, a ostatni serial, jaki mogliśmy zobaczyć, wyszedł rok temu.

Gwiazda Deborah Ann Woll niedawno pojawiła się w nagłówkach swoich opowiadań o problemach z karierą po roli w Daredevilu. Ta historia wywołała interesującą rozmowę na ComicBook Nation, ponieważ redaktorzy i fani musieli się zastanawiać: czy Marvel/Netflix zrujnował jej karierę?

Ogólnym stwierdzeniem przez ComicBook jest, to że ani Marvel, ani Netflix nie powinni ponosić winy za to, co jest w istocie podmiotami biznesowymi. Praca i role przychodzą i odchodzą, a czasem zakończenie roli nie jest wcale przewidywalne. Aktorzy muszą być gotowi do walki z niedogodnościami losu i kontynuować pracę nawet, gdy oznacza to pozostawienie komfortu dobrze płatnego i konsekwentnego przedsięwzięcia, w którym brali udział, aby wrócić na wolność i walczyć o coś nowego. To nie jest nastawienie przeciwko Deborah Ann Woll, w końcu miała ona błyskawiczny wzrost popularności w rolach głównych w serialu HBO, jakim jest True Blood. Poziom niepewności, którą teraz doświadcza, jest całkowicie zrozumiały, biorąc pod uwagę jej dotychczasowe osiągnięcia.

Jako pozytywny znak zarówno dla fanów, jak i aktorów, zobaczcie, gdzie wylądowali inni członkowie obsady, po opuszczeniu serii:
Mike Colter (Luke Cage): Teraz występuje w stacji CBS w serialu Evil.

Simone Messick (Misty Knight): Występuje w dramacie CBS All Rise i na Netflixie w 2. sezonie Altered Carbon.

Mahershala Ali: Zdobył dwa Oscary i więcej ról Marvela (Spider-Man: ITSV, Blade)

Jessica Henwick (Colleen Wing): Matrix 4, Godzilla vs Kong, Underwater.

Tom Pelphrey (Ward Meachum): Serial Ozark.

Eka Darville (Malcolm Ducasse): w roli głównej w stacji CBS, serial Tell Me a Story.

Carrie-Anne Moss (Jeri Hogarth): Matrix 4, CBS Tell Me a Story.

Jon Bernthal (Frank Castle): Aktor jest już dosyć popularny i raczej nie musi narzekać na brak ofert, a być może ponownie wróci do roli Punishera, a wraz z nim aktorka Woll?!