PODZIEL SIĘ

Stargirl to też w części serial o dziedzictwie bohaterów JSA. W serialu, który jest emitowany zarówno w The CW, jak i DC Universe, nastoletnia Courtney Whitmore odkrywa Kosmiczny kostur Starmana i staje się bohaterem, kontynuując dziedzictwo Justice Society of America, które zostało pokonane w epickiej walce z Injustice Society dziesięć lat wcześniej.

Podczas gdy premiera serii ustaliła los wielu członków JSA – zwłaszcza Starmana, który został zabity przez Icicle’a – konkretne szczegóły śmierci kilku z tych ikonicznych bohaterów pozostały nieco niejasne. Jednak w tym tygodniu, w odcinku pt. “S.T.R.I.P.E.” serial pokazał nam nieco więcej o tym co stało się z tymi bohaterami – w tym z Hawkmanem i Hawkgirl.

Artykuł zawiera spoilery do ostatniego odcinka Stargirl pt. “S.T.R.I.P.E.”.

Po pojawieniu się robota S.T.R.I.P.E., aby pomóc Courtney w walce z Brainwavem, Pat zabiera ją z powrotem do swojego warsztatu, gdzie oboje próbują przetworzyć ostatnie wydarzenia. Bardzo roztrzęsiona Courtney zmaga się ze wszystkim tym co się stało, wtedy też Pat wyjaśnia jej, że zbudował robota po śmierci Starmana, a następnie zaczyna opowiadać jej nieco więcej o historii JSA, a w szczególności o tej fatalnej nocy dziesięć lat wcześniej.

Pat wyjaśnia, że to Icicle zabił Starmana, a także ujawnił, że Hourman rzeczywiście przeżył i to jego wysiłki, aby znaleźć Injustice Society ostatecznie doprowadziły Pata do Blue Valley po tym, jak Hourman i jego żona zginęli w wypadku samochodowym. Podczas tych wyjaśnień, Pat również ujawnił, że dwóch innych bohaterów Justice Society zginęło tej nocy, mowa o Hawkmanie i Hawkgirl.

Do pewnego stopnia, wspomnienie w odcinku Hawkmana i Hawkgirl to dopełnienie tego, co twórca serialu – Geoff Johns powiedział wcześniej – dziedzictwo oryginalnego zespołu JSA jest ważnym elementem tej serii. Podczas gdy Johns mówił konkretnie o Green Lantern Alana Scotta i Flashu Jaya Garricka, był przekonany, że dziedzictwo oryginalnego JSA to duża część całości, nawet jeśli nie widać tych oryginalnych postaci bezpośrednio.

“O Zielonej Latarni i Flashu mówi się, że istnieją oni w JSA”, powiedział Johns. “W pierwszym odcinku jest ich zdjęcie i są plany na przyszłość, ale Jay Garrick i Alan Scott są dla mnie zawsze starszymi mężami stanu. Są wielkimi bohaterami JSA i ich cień jest bardzo długi i są wielkimi postaciami. Są częścią oryginalnego JSA, a ich dziedzictwo będzie odczuwalne przez cały program. Nie chcę tego zbytnio zepsuć, ale mogę to tak zostawić.”

Dla fanów Arrowverse, wzmianka o Hawkman i Hawkgirl jest interesująca, ponieważ ustala również, że Earth-2 miała swoją własną wersję bohaterów. Hawkman i Hawkgirl byli ważnymi członkami “Legends of Tomorrow” podczas pierwszego sezonu tej produkcji.

Jak myślicie, czy spotkamy kogoś ze starszych superbohaterów?!