Na „DC Fandome” dowiedzieliśmy się, że jedną z nowych gier sygnowanych logiem DC będzie mocno nastawione na kooperację „Gotham Knights”, w której będziemy mogli wcielić się w Nightwinga, Red Hooda, Robina albo Batgirl.  Przedstawiono wtedy też wczesny gameplay, który wywołał mieszane uczucia wśród internautów.

Od tamtej pory na oficjalnych kontach produkcji w social mediach pojawiło się tylko kilka concept-artów oraz post z życzeniami świątecznymi, który… być może zdradza datę premiery! Możecie zobaczyć ją poniżej:

Obraz może zawierać: w budynku, tekst „HALY'S CIRCUS GOTHAM KNIGHTS GRAYSONS JULY SUN. 21 ROBINSON PARK- GOTHAM HAPPY Holidays FROM WB GAMES MONTRÉAL”

Na pierwszy rzut oka grafika nie wyróżnia się niczym szczególnym, ot taka specjalna świąteczna kartka. Jednak w jej samym centrum znajduje się coś, co od razu przykuło uwagę niejednego z fanów. Jest to plakat promujący występ „Latających Graysonów”, na którym można dostrzec dwie daty – 16 i 21 lipca.

Choć raczej szanse na to są małe, to jednak ludzie zaczęli snuć teorie, iż 16 oznacza dzień, w którym gra miałaby być wydana, a 21 skrótem od 2021. Choć jest to tylko gdybanie, to jednak ma ono sporo sensu. 16.07.2021 to piątek, czyli dzień, w którym przeważnie wydawane są „większe” produkcje.

Dodatkowo na samym evencie przedstawiono dość konkretny zapis z rozgrywki i choć było widać, iż dalej wymagane jest sporo szlifów, to jednak w dużej mierze gra wyglądała na ukończoną, także w nadchodzące lato faktycznie będziemy mogli już cieszyć się produkcją.

Na ten moment pozostaje nam wyłącznie czekać na oficjalne ogłoszenie twórców, a tymczasem trzymajmy kciuki, aby ta teoria się sprawdziła.

W ramach przypomnienia zamieszczamy poniżej wspomniany wcześniej gameplay: