W ostatnich latach uniwersum Archie Comics coraz bardziej zyskuje na popularności. W głównej mierze stało się to dzięki serialowi Netflixa, jakim jest Riverdale.

Twórcy serialu odpowiednio przekształcili oryginalnych bohaterów, aby wpasowywali się oni w obecne realia. Po tym, jak wcześniej wspomniane Riverdale zyskało sporo fanów, powstały kolejne seriale oparte na postaciach Archie Comics. Chociażby takie jak, Katy Keene czy Chilling Adventures of Sabrina. Mimo że obie z powyższych produkcji niedawno anulowano, to z najnowszych doniesień wynika, iż Roberto Aguirre-Sacasa pracuje nad nowym projektem oparty na wydawnictwie Archie Comics.

W tym miejscu nasuwa się pytanie, co może być tym projektem. Zwłaszcza, ze względu na specyficzne podejście wydawnictwa do “listy” swoich bohaterów. Wiele spinoffów jest tak naprawdę rozszerzeniem głównej serii o Archim lub bezpośrednio nawiązując do jego przyjaciół. Przykładem mogą być na przykład: Suzie, Ginger, jak i Li`l Jinx. Nawet jeśli serial miałby być oparty, na którejś z wcześniej wymienionych postaci to prawdopodobnie one również zostałyby “unowocześnione”.

Nowe odcinki Riverdale mają się pojawić na Netflixie w 2021 roku!