Namor, czyli Marvelowski odpowiednik Aquamana, którego fani tuż po sukcesie wodnego bohatera DC Comics pragną zobaczyć w Kinowym Uniwersum Marvela i wszystko na to wskazuje, że Marvel Studios przychyli się do tej prośby!

Od paru miesięcy w sieci krążą plotki, iż Namor the Sub-Mariner pojawi się w “Black Panther 2”, a dzisiaj dowiadujemy się, że być może debiut zaliczy nawet wcześniej bo w nadchodzącym w tym roku filmie “The Eternals”!

Jako że The Eternals to film, który opowie o początkach Wszechświata Marvela trwającym tysiące lat, co może stworzyć okazję do pokazania zatonięcia Atlantydy – w szczególności wydarzenia zwanego jako „Wielki Kataklizm” – który ukazałby pochodzenie Namora na świecie.

W komiksach Marvela fikcyjna Atlantyda (oparta na mitologii Atlantydy) była małym kontynentem zamieszkałym przez ludzi, aż około 21 000 lat temu król Atlantydy Kamuu otworzył doły magmy, które ogrzały kopułową stolicę Atlantydy podczas ataku Lemurians, doprowadzając do Wielkiego Kataklizmu, czyli zatonięcia kontynentu. W końcu koczownicy o nazwie Homo mermanus zasiedlają pozostałości Atlantydy, tworząc podwodne królestwo, z którego pochodzi właśnie Namor.

Nawet jeśli produkcja “The Eternals” nie pokaże nam podwodnego bohatera, to przynajmniej będzie miała okazję do małego nawiązania, czy nawet opowiedzenia o nim co spowoduje duży krok do oficjalnego debiutu Namora we własnym filmie lub w “Black Panther 2”. Na razie pozostaje nam tylko czekać!