Chyler Leigh

Na cześć Pride Month, aktorka Chyler Leigh (znana z roli Alex w serialu „Supergirl”) wyznała, że nie jest heteroseksualna w emocjonalnym poście.

Zatytułowany „Noś swoją dumę” wpis na stronie organizacji „Creating Change”, poświęconej „zachęcaniu i inspiracji do bycia zmianą, którą chcemy zobaczyć na świecie”, której Leigh jest współzałożycielką i dyrektorką zaskoczył wszystkich fanów.

„Kiedy powiedziano mi, że moja postać ma „wyjść z szafy” w drugim sezonie, napłynęła na mnie fala myśli i emocji ze względu na odpowiedzialność jaka na mnie spadła, aby autentycznie reprezentować podróż Alex.” Napisała aktorka. „Z czego w tamtym czasie nie zdawałam sobie sprawy, było to, że scena w której Alex wyzna prawdę, odbiegnie trochę od scenariusza i stanie się wariacją moich własnych emocji. […] Do dnia dzisiejszego słyszę od reżyserów, prasy, mediów, obsady i fanów, że wyznanie Alex jest jednym z najbardziej realistycznych jakiego doświadczyli na ekranie.”

Po puszczeniu w eter tej wypowiedzi jej imię i nazwisko zaczęło trendować na Twitterze. Paręnaście godzin temu Leigh zaadresowała reakcję, którą otrzymała w poście na Instagramie:

„Dzisiaj otrzymałam ogromną ilość miłości i wsparcia. […] Jestem wdzięczna […] i dumna za to, że mogę się przyczynić do wszystkiego w co wierzę z uczciwym i dumnym sercem.”

Brawo dla Chyler za odwagę!