PODZIEL SIĘ

Co oprócz 2. sezonu “Mandaloriana”, spin-offa o Cassianie Andorze i serialu o Obi-Wanie Kenobim, szykuje dla fanów Disney? Teraz, gdy Saga Skywalkerów została oficjalnie zakończona, fani z niecierpliwością czekają na nowe postacie i przygody. Po premierze “Mandaloriana” oczekiwania fanów poszybowały w górę. Disney przygotowuje kilka nowych projektów, aby uszczęśliwić wszystkich miłośników Gwiezdnych Wojen.

Przedstawiamy listę projektów potwierdzonych przez Disney:

1. The Mandalorian.
Po 1. sezonie serialu ogłoszenie kontynuacji było tak naprawdę formalnością. Jak wiemy, premiera 2. sezonu przewidziana jest już na jesień tego roku, a Disney już rozpoczął pracę nad kolejnym. Po imponującym finale pierwszej odsłony przygód Dina Djarina i Baby Yody fani nie mogą się już doczekać ich kontynuacji.

2. Kenobi.
W sierpniu zeszłego roku ogłoszono, że Ewan McGregor po raz kolejny wcieli się w rolę Mistrza Jedi Obi-Wana Kenobiego. The Star Wars Show potwierdziło, że fabuła będzie osadzona 8 lat po wydarzeniach z Epizodu 3. Zdjęcia do serialu mają ruszyć już na początku 2021 roku. Mimo wielu opóźnień McGregor uspokaja, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

3. Cassian Andor.
Diego Luna ponownie wcieli się w rolę Cassiana Andora we własnym serialu. Postać nie zostanie ponownie powołana do życia – fabuła ma się skupiać na początkach Andora w Sojuszu Rebeliantów. Tony Gilroy ma napisać pierwszy odcinek i wyreżyserować część serialu. Sarkastyczny droid K-2SO grany przez Alana Tudyka również pojawi się w serialu.

4. Projekt bez tytułu.
Niedawno świat obiegła informacja, że Leslye Headland przygotowuje gwiezdnowojenny projekt, który ma trafić na platformę Disney+. Variety twierdzi, że serial będzie się skupiał na losach wyłącznie kobiecych postaci ze świata Gwiezdnych Wojen. Być może w końcu będzie nam dane zobaczyć Doctor Arphę, archeolog pracującą dla Dartha Vadera!

5. Trylogia Riana Johnsona.
The Last Jedi jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną częścią sagi, która podzieliła fanów na 2 obozy. Reżyser zaimponował Disneyowi i Lucasfilmowi do tego stopnia, że powierzono mu wyreżyserowanie kolejnej trylogii. Mimo wielu plotek o anulowaniu projektu Johnson twierdzi, że wciąż dyskutuje z Lucasfilm. Dodał, że w nowej trylogii zwiedzimy zupełnie nowe miejsca i poznamy tuzin nowych postaci.

6. 2022 i The High Republic.
Po krótkiej przerwie po zakończeniu Sagi Skywalkerów kolejna przygoda trafi na ekrany kin 16 grudnia 2022 roku. Showrunnerzy Gry o Tron, D.B Weiss oraz David Benioff, chcieli przybliżyć w filmie historię The High Republic, zanim zrezygnowali z projektu. Usprawiedliwiali się, mówiąc, że nie mogli poświęcić filmowi tyle uwagi, ile by chcieli. Kathleen Kennedy miała ogłosić nowego reżysera w styczniu tego roku, jednak do dzisiaj ta informacja nie została ujawniona. Portal Making Star Wars twierdzi, że w filmie zobaczymy mocno odmłodzoną wersję Mistrza Yody, jednak nie są to potwierdzone informacje.

Warto również wspomnieć o Projekcie Luminous, który skupia się na losach Republiki w czasach świetności. Przygody będą opisywane w książkach i komiksach. Będziemy mieli okazję nieco lepiej poznać Radę Jedi i nowych wrogów, którzy już wcześniej zagrażali Republice. Pierwsza książka autorstwa Charlesa Soule, “The Light of the Jedi” trafi na sklepowe półki 25 sierpnia tego roku.

Który z projektów zainteresował was najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!