W jednym z największym telewizyjnych crossoverów „Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach”, mogliśmy zobaczyć masę postaci nie tylko z seriali, za które odpowiada stacja The CW, ale również tych od DCU, czy nawet filmów spod szyldu DC. Jednakże w tym całym chaosie nie zostały nam ukazane losy niektórych ważnych postaci Arrowverse, w tym przede wszystkim Kid Flasha.

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery z komiksu „Crisis on Infinite Earths: Paragons Rising”!

Wally West nie pojawił się w żadnej z pięciu części telewizyjnego Kryzysu, natomiast dzięki komiksowemu dopełnieniu tego wydarzenia, jakim jest „Crisis on Infinite Earths: Paragons Rising”, mogliśmy dowiedzieć się, że nasz speedster miał swój udział w walce z siłami Anty-Monitora.

Wydarzenia z komiksu dzieją się głównie między pierwszą a drugą częścią crossovera. Monitor rekrutuje członków do swojej drużyny, której przypadła specjalna misja – namierzyć Pariaha, który z kolei ma ich doprowadzić do swojego antymateriowego sobowtóra, Outkasta. Do zespołu Mar Novu oprócz Kid Flasha dołącza również Atom, Batwoman, Felicity Smoak, White Canary, Nyssa Al Ghul i Ray z Ziemi-X.

W pierwszej kolejności bohaterowie odwiedzają Ziemię-76, gdzie po raz pierwszy spotykają i walczą z Outkastem i również, gdzie udaje im się odnaleźć Pariaha. Po stoczonej bitwie udają się na Ziemię-D, która jest domem sobowtóra Wellsa. Podczas gdy zespół próbuje rozprawić się demonami stojącymi po stronie Anty-Monitora, Outkast promieniem energii celuje w odwróconego do niego plecami Barry’ego Allena. Wally nie wahając się nawet przez ułamek sekundy rusza na ratunek swojemu mentorowi, przyjmując za niego ten cios. Kid Flash umiera natychmiast, a jego ciało ulega procesowi dezintegracji, pozostawiając Szkarłatnego Speedstera w kompletnej rozsypce.

Jednak ta heroiczna śmierć nie była dla Kid Flasha końcem. Siedmiu Paragonom udało się zrestartować całe multiwersum, a Wally został przywrócony do życia na Earth-Prime. Postać powróciła nawet po tym wielkim wydarzeniu w serialu „The Flash”, aby poradzić sobie z konsekwencjami, jakie Kryzys wywołał w Speed Force.