Piąty sezon Legend Jutra nawet jeszcze się nie zaczął (premierowy odcinek, a jednocześnie finał Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach premierę ma 14 stycznia), a serial o załodze Waveridera już dostał przedłużenie na kolejny, szósty już sezon.

W ramach świętowania tej okazji gwiazda serialu, Caity Lotz (Sarah Lance) podzieliła się na Twitterze z fanami kilkoma fotkami:

Ucinaliśmy sobie drzemkę na łóżku z pluszaków Beebo kiedy dowiedzieliśmy się, że mamy szósty sezon. No, to się obudziliśmy i dziękujemy fanom za wspólną jazdę bez trzymanki.

Jak dla mnie, zdjęcia są urocze/straszne, zależy jakie macie wspomnienia z Beebo do tej pory 😉

Choć nie jest jasne, skąd załoga ma łóżko z Beebosów, ani czy to będzie istotne w nadchodzących sezonach, ale raczej ujrzymy je na ekranie – w trailerze widzieliśmy Monę Darhk (Ramona Young) z tymże łóżkiem. To, że załoga dowiedziała się o szóstym sezonie dopiero teraz jest lekkim kłamstewkiem – na zdjęciach jest widoczny Brandon Routh (Ray Palmer), który ma niedługo opuścić szeregi Legend.

Beebo zadebiutował w trzecim sezonie Legend zatytułowanym “Beebo, Bóg Wojny”, bezpośrednio po wydarzeniach crossoveru Crisis on Earth-X i był prezentem młodszego Martina Steina dla córki na Chanukę, ale Martin wraz z pluszakiem zostali rzuceni w przeszłość, gdzie gadająca, niebieska maskotka została uznana przez wikingów za boga.

Beebo stał się natychmiast ulubieńcem fanów i pojawił się w serii jeszcze kilka razy, włączając w to scenę w której utulił skrzydlatego demona na śmierć!

Beebo versus Mallus

“Ten scenariusz był pierwszym takim skokiem Legend na głębokie wody szaleństwa. Pamiętam kręcenie scen z Wikingami i w tych strojach historycznych.”, mówi Caity, “A potem zobaczyliśmy Nate’a i Amayę z tym niebieskim futrzakiem i tak sobie pomyśleliśmy – czy my właśnie przegięliśmy? Od tego nie ma odwrotu, serio. I mieliśmy rację – odwrotu nie było, ale w dobrym kierunku. Zaryzykowaliśmy i się udało, a Beebo jest gwiazdą serialu”

W piątym sezonie Legendy stają się celebrytami, a to wróży nowe wyzwania i ko(s)miczne kłopoty.

Legendy z grubsza nie biorą udziału w Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach, z wyjątkiem Sary, Raya i alternatywnej wersji Micka. Właściwy premierowy odcinek serialu (czyli drugi odcinek sezonu) zaczyna się bezpośrednio po wydarzeniach z końcówki czwartego, gdy rzeczywistość została zmieniona uratowaniem rodziców Zari. Skutkiem tego, Zari w załodze zastąpi jej brat, Behrad (w tej roli Shayam Sobhian), który nigdy nie zginął i nie przekazał siostrze totemu wiatru, a ta nie została Legendą. Jest za to celebrytką wysokiej klasy, co może być przyczyną sławy Legend.

Legends of Tomorrow wraca na antenę już 14 stycznia i tym samym zakończą Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, a już tydzień później właściwy start sezonu, odcinkiem zatytułowanym Meet the Legends, którego zapowiedź możecie przeczytać tutaj.