Uwaga na spoilery z finału pierwszego sezonu “Stargirl”!

Jesteśmy już po finale pierwszego sezonu Stargirl i również wielkiej bitwy Justice Society of America przeciwko Injustice Society of America.

Wielka bitwa zakończyła się niespodziewanie, a to dlatego, iż jej wynik nawet mnie zaskoczył. Nie sądziłem, że bohaterowie w taki banalny sposób poradzą sobie z doświadczoną i liczną grupą złoczyńców. Nawet Grundy dostał mocny oklep od Hourmana, a to co spotkało Icicle’a to jedynie wywołał widzom głośny śmiech.

W odcinku pt. “Stars & S.T.R.I.P.E. Part 2” byliśmy świadkami poważnych morderstw jakich doczekali się złoczyńcy. Najpierw zły los spotkał Dragon Kinga, który zginął z rąk swojej córki – Shiv. A to niespodzianka dla niezbyt kochanego ojczulka.

Śmierć poniósł także największy i najbardziej wkurzający cwaniak tego serialu, którego ciężko było znieść w ostatnich odcinkach… Mowa o Brainwave’ie, który na początku odcinka był zajęty przesyłaniem sygnału i przejęciem kontroli nad dużą liczbą obywateli USA. Jednakże, gdy ISA nie mogli poradzić sobie z młodymi superbohaterami, Brainwave kazał Gamblerowi zapętlić sygnał, ponieważ sam chciał wkroczyć do walki i zniszczyć JSA. Na swojej drodze napotkał Yolandę (Wildcat), którą chciał oszukać poprzez kamuflaż i ukazanie siebie w ciele swojego syna – Henry’ego Kinga jr. Na szczęście młoda bohaterka nie dała się oszukać i swoimi pazurkami rozcięła szyję swojego największego nemezis.

Na sam koniec odcinka kolejny wielki złoczyńca i szef ISA, czyli Icicle również nie wyszedł z tej wielkiej bitwy bez szwanku. Jednakże nie wiemy, czy możemy to zaliczać do ostatniego pożegnania z tą postacią.

Icicle na sam koniec stoczył walkę z Stargirl, gdy już w pełnej zmrożonej formie przygotowywał się do zabicia tytułowej bohaterki, nagle z wielkim impetem wpakował do niego Mike prowadzący samochód Justina. Tak też mroźny złoczyńca rozpadł się na drobne kawałki. Aczkolwiek nie możemy tego uznać do uśmiercenia postaci, być może z czasem coś się wyjaśni lub dopiero w drugim sezonie serialu.

Jak mogliście zobaczyć i przeczytać ten artykuł, finał był naprawdę bardzo napięty z dużą ilością walki i zgonów. A jakie są Wasze wrażenia po finale? Opowiadajcie!