Gwiazda serialu Doom Patrol, Diane Guerrero otworzyła się na temat powrotu do terapii podczas kręcenia drugiego sezonu serialu dla platformy HBO Max.

Fani zakochali się w aktorce Diane Guerrero i jej roli Crazy Jane od pierwszych odcinków produkcji Doom Patrol. Jane jest to niezwykła postać posiadająca 64 różnych osobowości, wszystkie z własnymi wyjątkowymi mocami. Jest to zwariowana postać posiadająca wiele problemów psychicznych i mentalnych.

Aktorka podczas podcastu dla portalu The Variety otworzyła się na temat swojego zdrowia psychicznego i tego, jak radzi sobie ze swoją rolą w serialu. Guerrero wyjaśniła, że doskonale rozumie maniakalne emocje, przez które przechodzi jej postać, mówiąc, że często opisuje siebie jako „szalona”.

„Oczywiście, że pełnię tę rolę. To dlatego, że jestem – i to jest słowo, którego używałem w odniesieniu do siebie – „Jestem szalona”. Wiem, co oznaczają wszystkie te emocje i wiem, na czym one polegają.” – powiedziała aktorka.

Diane Guerrero ujawniła również, że jej praca podczas drugiego sezonu Doom Patrol skłoniła ją do powrotu na terapię, zauważając, że był to właściwy czas, aby to zrobić. Wyjaśniła, że jako społeczeństwo powinniśmy znormalizować omawianie traumy i zdrowia psychicznego, aby można było wykorzystać ich siłę, wskazując, że program terapii pomaga i wykorzystać to na swoją korzyść.

Życzymy aktorce, aby każda terapia pomogła w jej życiu!