PODZIEL SIĘ

Jak dotąd Liga Młodych odkryła przed nami mnóstwo zakątków uniwersum DC. Jednak nadal wiele postaci z “Młodych Tytanów” nie doczekało się swojego debiutu, ale aktualna fabuła powiązana z handlem meta-ludźmi i z królestwem Markovii ogłaszała nową postać.

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

W nowym sezonie młoda księżniczka Markovii, Tara, zostaje porwana. Jej brata, Briona, później spotykają same nieszczęścia – jego rodzice zostają zamordowani przez metaczłowieka, jego wujek spiskuje przeciwko jego najbliższym, zostaje aktywowany jego metagen, jego brat Gregor zostaje młodym królem Markovii. Na koniec Brion zostaje wyrzucony ze swojej ojczyzny ze względu na to, że był zagrożeniem dla kraju.

Można by powiedzieć, że Tara jest zabójcą na usługach Ligi Cieni, ale raczej nie. Według doktor Jace księżniczka jest kontrolowana przez inny umysł, co sugeruje nam komiksową historię postaci, w której staje się członkiem Teen Titans i przybiera pseudonim Terra.

Tara, podobnie jak jej brat Brion, kontroluje geologiczne aspekty planety. Podczas gdy Brion może manipulować otaczającym go otoczeniem i przekształcać go w lawę, Tara może uformować ziemię według własnego uznania.

Terra była wcześniej członkiem animowanej wersji Teen Titans (i miała kilka epizodów w Teen Titans GO!), gdzie nawiązała związek z Bestią. Jednak tak jak w komiksie fabularnym “The Judas Contract”, Terra okazuje się kretem dla Deathstroke’a, z którym ma co najmniej… wątpliwą relację.

Obecnie, gdy Brion i reszta Outsiderów starają się ją odnaleźć, to pewnie tylko kwestia czasu, zanim się pojawi.

Na naszym discordzie możecie liczyć na powiadomienie o napisach do Ligi Młodych.