Nadeszła wiekopomna chwila otwarcia długo zapowiadanej Wystawy “Sztuka DC. Świt superbohaterów” w Łodzi, ponieważ już 27 września rusza jej wielkie otwarcie w Hali Maszyn EC1 w Łodzi.

Na wystawie zobaczymy oryginalne kostiumy i rekwizyty ze słynnych hollywoodzkich filmów m.in. o Batmanie, Supermanie i Wonder Woman, oraz ponad 300 prac graficznych!

Wystawa zostanie otwarta wraz z 30. edycją Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Zaprezentujemy na niej 36 oryginalnych kostiumów z największych produkcji Warner Bros. osadzonych w świecie DC Comics, a także 15 makiet rekwizytów, ok. 300 prac graficznych – plansz komiksowych i scenorysów. Towarzyszą temu materiały wideo, m.in. wywiady z najsłynniejszymi twórcami świata superbohaterów. Łączna wartość prezentowanej kolekcji to 20 mln dolarów – informuje kurator ekspozycji Piotr Komorowski z Narodowego Centrum Kultury Filmowej w Łodzi.

Nie czekaj, kup bilet już teraz!

Przygotowana przez Art Ludique – paryskie muzeum zajmujące się współczesną sztuką powiązaną z przemysłem rozrywkowym – oraz DC Entertainment i Warner Bros. Consumer Products, wystawa dotarła już do Łodzi.
Łódź będzie czwartym – po Paryżu, Londynie i Abu Dhabi – miastem na świecie, gdzie będzie można obejrzeć m.in. pelerynę Christophera Reeve’a czy strój Lyndy Carter z serialu Wonder Woman z lat 70.

Nie zabraknie również kostiumów i rekwizytów z nowszych produkcji Zacka Snydera, Tima Burtona, Joela Schumachera, Christophera Nolana i prac z filmu Wonder Woman.

Obok nich prezentowane będą oryginalne plansze z komiksów o znanych herosach i łotrach ze świata DC, stworzone przez takich artystów jak Jim Lee, Bob Kane, Neal Adams, Frank Miller, Alex Ross. Wśród nich znajdą się np. pierwsze plansze Batmana z magazynu Detective Comics.

Przejdź tutaj i dowiedz się więcej o wystawie.

Dla nas, fanów tematyki superbohaterów jest to wydarzenie na skalę światową i nie może nas tam zabraknąć! A już teraz możemy Was zdradzić pewną tajemnicę…

16 listopada oficjalnie pojawimy się podczas Wystawy DC i zaprosimy Was na super after party! Czyli zlot fanów tematyki superbohaterów!