Od dłuższego czasu krążą pogłoski, jakoby Warner Bros. pracowało nad kolejną grą osadzoną w uniwersum DC. Wszystko zaczęło się od plotki z 2017, która głosiła, że mielibyśmy dostać sequel Arkham Knight. Rok później dowiedzieliśmy się, iż miało to być jednak coś innego, a obecnie mówi się o produkcjach poświęconych Red Hoodowi i Suicide Squad. Okazuje się jednak, że kontynuacja ostatniej gry z Batmanem faktycznie powstawała!

Kilka dni temu wyciekły grafiki koncepcyjne z anulowanej gry z Damianem Wayne’em jako Batmanem. Całość miała rozgrywać się ponad 10 lat od wydarzeń z finału Arkham Knight, a na swojej drodze spotkalibyśmy Dicka Graysona, Two-Face’a, Pingwina, nowe oblicza Black Mask i Poison Ivy oraz…Brusa Wayne’a! Okazuje się, że przeżył.

canceled arkham knight sequel

Przyczyny anulacji projektu są nieznane, mówi się o porzuceniu prac na rzecz właśnie wyżej wymienionych gier o Suicide Squad i Red Hoodzie. Inne plotki głoszą, że zamiast tworzyć sequel, postanowiono stworzyć grę, która adaptowałaby historię o Trybunale Sów. Tak czy inaczej, nie dostaliśmy nic konkretnego od 2015 roku, co znaczy, że studio faktycznie nie do końca może się zdecydować jaki tytuł chcą stworzyć. Miejmy nadzieję, że niedługo to się zmieni i otrzymamy jakieś konkretne info.

Co sądzicie o tych grafikach koncepcyjnych? Dla mnie wyglądają naprawdę w porządku i bardzo pasują do Akhamowego klimatu. Z wielką chęcią bym w coś takiego zagrał, dlatego ciekawe czemu nigdy nie będzie dane nam ujrzeć tejże produkcji.