Od jakiegoś czasu wiadomo, że Tom Cavanagh (grający Wellsów) w nadchodzącym kryzysie będzie miał kolejną rolę, a mianowicie Pariaha. Kim on jest? Na to pytanie odpowie ten artykuł.

Postać ta pojawiła się pierwszy raz w 1985 w pierwszym zeszycie Crisis on Infinite Earths. Na swojej Ziemii był on naukowcem, który między innymi wynalazł maszynę do kontroli pogody i zdolny był wyleczyć każdą chorobę. Jego ciekawość zapędziła go do momentu, w którym zbudował on portal z antymaterii, co doprowadziło do uwolnienia się jej i niszczenia całego multiwersum przez Antymonitora, który tą energią władał.

Znalezione obrazy dla zapytania pariah dcPrzed falą antymaterii uratował go Monitor, po czym okazało się, że dzięki niej, Pariah teleportuje się między wymiarami, na miejsce katastrofy, jednocześnie zapowiadając, który świat zostanie następnym celem Antymonitora. Monitor widząc to, podarował mężczyźnie nieśmiertelność i niezniszczalność, czego Pariah nienawidził, bo przez wieczność musi przenosić się między światami i patrzeć na tragedię.

Cavanagh grał już kilku naukowców, więc cały ten motyw ciekawości, która doprowadziła do tragedii niesamowicie do niego pasuje!

A Wy co sądzicie? Dajcie znać!