PODZIEL SIĘ

David Benioff i D.B Weiss niebawem rozpoczną pracę nad filmową adaptacją komiksu DC. Seria Lovecraft traktuje o życiu autora H.P. Lovecraft’a, najbardziej znanego ze stworzenia Cthulhu. Projekt, który póki co nie posiada tytułu, zostanie zrealizowany przez twórców “Gry o Tron”, którzy niedawno porzucili projekt z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

Według portalu Deadline, który jako pierwszy doniósł o nowym projekcie, duet twórców od dawna szukał dla siebie jakiegoś projektu w uniwersum DC. Teraz, kiedy mają nieco wolnego czasu, twórcy chcą maksymalnie skupić się na filmie opartym na “Lovecraft”.

Komiks “Lovecraft”, napisany przez Keith Giffen przedstawiał świat, w którym potwory stworzone przez H.P. Lovecraft’ a są jak najbardziej prawdziwe. Fabuła filmu będzie osadzona w latach 20. XX wieku i skupi się na starciu Lovecraft’a z Cthulhu. Nie wiadomo jeszcze, czy Benioff i Weiss będą reżyserować film, jednak pojawiła się już informacja o zatrudnieniu pierwszych scenarzystów.

Scenariusz do “Lovecraft” zostanie napisany przez Phil’a Hay’a oraz Matt’a Manfredi, którzy wcześniej napisali “The Invitation”. Reżyserka “Invitation”, Karyn Kusama dołączy do duetu twórców “Gry o Tron” i pomoże w rozwijaniu projektu dla DC.

Przybliżona data premiery nie została jeszcze podana.