PODZIEL SIĘ

Dopóki nie pojawił się Batman: Arkham Asylum, zamaskowany mściciel nie miał najlepszych osiągnięć na polu gier video/PC.

Chociaż Batman Begins, gra oparta na popularności filmu rozpoczynającego trylogię Ch. Nolana, była blisko osiągnięcia sukcesu, jaki przyniósł Arkham Asylum, to jednak dopiero ten tytuł otworzył Mrocznemu Rycerzowi drzwi do świata gier komputerowych/konsolowych. I to na tyle, że tradycja związana z wypuszczaniem nowych tytułów, fabularnie powiązanych z serią Arkham, trwa do dziś. Oczywiście nie obejdzie się bez porównań do  wydanego ostatnio na PlayStation 4 Marvel’s Spider-Man, tytułu konkurenta wydawnictwa DC Comics, spod którego szyldu wywodzi się Batman.

Ale, ale! Mineły już trzy, prawie cztery lata, od kiedy Rocksteady zakończyło serię, wydając w 2015 roku Batman: Arkham Knight i fani wciąż zastanawiali się, czy to już koniec ery gier z serii Arkham, czy jeszcze dane nam będzie powrócić w te tereny. Natomiast programiści z Warner Bros Games Montreal byli niepewni co do przyszłości tejże serii gier o Batmanie.

Jeden z nich, Patrick Redding, dyrektor kreatywny Warner Bros Games Montreal, nieco ponad trzy tygodnie temu, bo jeszcze przed Gwiazdką, udostępnił na Twitterze: „Wesołych Świąt od całej ekipy @WBGamesMTL… a 2019 rok niech przyniesie Wam wszystko, co sobie życzycie!”.

Oryginalna wiadomość poniżej:

“Happy Holidays from all of us at @WBGamesMTL … And may 2019 bring you everything you wish! https://t.co/jGQlG8ylup

— Patrick Redding (@Holesinteeth) December 15, 2018

Oczywiście od tamtej pory wiadomość zdążyła się nieco zmienić. Jeśli jednak wejdzie się w wiadomość, to można z niej „wyłowić” kilka ciekawych informacji. Twit został zredagowany przez innych programistów, prawdopodobnie, aby ukryć potencjalny przyszły tytuł, ale w postach poniżej można dostrzec, że może on odnosić się do Court of Owls (Trybunału Sów).

Trybunał Sów pojawił się stosunkowo niedawno w komiksach DC o przygodach Batmana, bo w czasach Nowego DC. Komiksy z ich udziałem wydano również w Polsce nakładem Egmontu, którą to pozycję jak najbardziej i z czystym sumieniem mogę polecić. Sam Trybunał to tajne stowarzyszenie, miejska legenda Gotham City, która głosi, że miastem z ukrycia rządzi grupa bogatych i wpływowych ludzi, taka gothamska masoneria, która pociąga za sznurki. Początkowo Batman nie wierzy w ich istnienie, zmienia jednak zdanie, gdy zostaje zamknięty w labiryncie z zabójcą na usługach Trybunału, Talonem.

Jeśli chodzi o grę i jej tytuł, a więc i potencjalną fabułę, to jak na razie jest to jedynie spekulacja. Aczkolwiek wydaje się, że Warner Bros Games Montreal faktycznie mogło zapowiedzieć kolejny tytuł związany z Mrocznym Rycerzem.

Czy tak faktycznie będzie? To już tylko chyba czas pokaże. A Wy jak sądzicie?