PODZIEL SIĘ

To właśnie jedenaście lat temu swoją premierę miał pierwszy „Iron Man”, czyli film, na który nikt nie czekał, ani nie wróżył mu dobrze. Produkcja, która nie miała odnieść sukcesu, a jednak stworzyła fundament dla czegoś ogromnego. Obecnie mamy 2019 rok. Już nie trzeba się wstydzić, że podobają nam się filmy superhero – „Endgame” to najbardziej dochodowy film w dziejach kinematografii.

Egzemplarz recenzencki otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Galapagos Films. Jeśli recenzja przekonała Was do zakupu, więcej informacji na temat polskich wydań filmu znajdziecie tutaj (DVD), a także tutaj (BR).

Od 2008 powstało dokładnie 21 produkcji. Z każdą kolejną premierą przybywało coraz więcej fanów Marvelowskiego Filmowego Uniwersum, a po „Wojnie bez granic” oczekiwania ludzi co do „Końca gry” były ogromne. Czy się udało? Liczby nie kłamią, udało się. Film widział prawie każdy i choć zdania są podzielone, tak nikt nie kwestionuje sukcesu tej produkcji.

Znalezione obrazy dla zapytania avengers koniec gry zdjęcie

Teraz jeszcze raz możemy przeżyć tę niesamowitą przygodę, gdyż 4.09 „Avengers: Koniec Gry”, dzięki Galapagos Films, miało swoją premierę na DVD i Blu-ray. Tym razem nie jesteśmy zmuszeni do siedzenia bite trzy godziny przed ekranem. W każdej chwili możemy zrobić sobie przerwę, przewinąć dany moment, zdecydowanie o wiele bardziej skupić się na całości i wyłapać różne smaczki, które zapewne umknęły nie jednemu z nas.

Choć zapewne większość czytelników już dawno jest po seansie, tak jednak odpuszczę zbędne spoilerowanie dla tej garstki osób, która filmu nie widziała, a dla pozostałych, w ramach przypomnienia, streszczę pokrótce fabulę „Końca Gry”. Od razu zaznaczę, że to nie jest film dla ludzi, którzy w ogóle nie mają pojęcia co się działo w poprzednich produkcjach MCU. Nikt tam nie wyjaśni co się wcześniej działo i choć całość dalej może być naprawdę fascynująca, tak większość smaczków zapewne im umknie.

Akcja rozpoczyna się lekko ponad 3 tygodnie od wydarzeń z „Wojny bez granic”. Połowa populacji została wymazana, ludzie starają się żyć dalej, bohaterowie już dawno zrezygnowali…czy aby jednak na pewno? Ostateczna bitwa dopiero przed nimi. Wyruszają więc ponownie zmierzyć się z Szalonym tytanem.

Znalezione obrazy dla zapytania avengers koniec gry zdjęcie

„Endgame” to nie tylko mnóstwo spektakularnych scen akcji, bo walki faktycznie wypadają tu widowiskowo, sporo tutaj zawirowania związanego z podróżami w czasie,  a efekty są zniewalające.  To także nostalgiczna i emocjonalna podróż, która podsumowuje całe te jedenaście lat. Nie brakuje tu elementów zaskoczenia, czy rozwiązań, których byśmy się nie spodziewali. Śmiać będziemy się często, ale i tym mniej twardym łzy na oczy będą się same sunęły. Choć faktycznie można doszukać się dziur i nieścisłości fabularnych, tak film świetnie gra emocjami widzów, szczególnie tych, którzy śledzą całe uniwersum od jego pierwszego filmu i bardzo mocno związali się z poszczególnymi bohaterami.

Najlepszy film ostatniej dekady? To już kwestia sporna. Jeden z najważniejszych filmów ostatniej dekady? To już zdecydowanie tak. „Koniec Gry” to IDEALNE zwieńczenie wszystkich dotychczasowych czterech faz MCU i twórcom na pewno należą się ukłony w ich stronę.

Znalezione obrazy dla zapytania avengers endgame photo hulk taco

Czy warto przeżyć to wszystko jeszcze raz? Jak najbardziej, a przecież sam film, to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania wersja DVD/Blu-Ray. Twórcy przygotowali nam dodatkowo:

1) Reportaże:

 • Wspomnienie o Stanie Lee
 • Początek wszystkiego: Casting Roberta Downeya Jr.,
 • Człowiek spoza czasu: Kapitan Ameryka
 • Czarna Wdowa: Za wszelką cenę
 • Bracia Russo: Jak powstał „Koniec Gry”
 • Kobiety MCU
 • Bro-Thor

2) Sceny niewykorzystane

 • Jagody Goji
 • Bomby na pokładzie
 • Najgorsza armia w galaktyce
 • Kiedyś tutaj do cholery mieszkałeś
 • Tony i Howard
 • Avengers się kłaniają

3) Gagi
4) Komentarz Audio

Łącznie wychodzi około godziny dodatkowego materiału, także na pewno się nie zanudzimy. Osobiście brakuje mi jednak sceny z Katherine Langford, która podobno miała być jedną z tych najbardziej emocjonujących w całej serii, ale i tak nie da się ukryć, że wydanie DVD/Blu-ray jest na pełnym wypasie.

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać i zobaczyć co gotują nam włodarze Marvel Studios.

We Love You 3000!