PODZIEL SIĘ

Nie wiem, czy zauważyliście, ale w jednym z ostatnich epizodów serialu „The Gifted”, swoje cameo zaliczył jeden z najważniejszych twórców przygód X-Men, można by rzec człowiek-legenda, któremu zawdzięczamy wiele ciekawych historii (wydanych również w Polsce nakładem legendarnego TM-Semic), Chris Claremont!

UWAGA NA SPOILERY DO EPIZODU 15 „MONSTERS” SERIALU „THE GIFTED”!!!

W epizodzie “Monsters” mieliśmy okazję podziwiać, jak bohaterowie mierzą się z następstwami tego, co miało miejsce w poprzednim epizodzie, co zresztą jest z pewnością poniekąd adaptacją opowieści o nazwie „Mutant Massacre” (jeśli nie znacie – wstydźcie się i czym prędzej sięgnijcie, aby nadrobić straty!). Jak dobrze pamiętamy, w epizodzie 14 widzieliśmy, jak Purifiers napadli na Morlocki i zaczęli ich wybijać, jeden za drugim, a w ostateczności ofiarą padła również Blink (choć jej śmierć nie jest do końca potwierdzona – przyp. red.), która próbowała uratować jak najwięcej ukrywających się w lochach Mutantów.

Wydarzenia nabierają coraz większego rozmachu i widać, że sytuacja ma się coraz gorzej dla Podziemia Mutantów. Zostali zmuszeni do przegrupowania się oraz poszukiwania Struckerów. W międzyczasie w kwaterze Inner Circle Polaris udaje się wreszcie dowiedzieć, co tak naprawdę planuje Reeva Payge. Po chwili wachania, Lorna wraz z Andym Stuckerem decydują się opuścić Krąg Wewnętrzny i ponownie dołączyć do Podziemia Mutantów, co w szczególności dla Andy’ego oznacza dosyć burzliwe pojednanie z rodziną.

To jednak nie wszystko, ponieważ w międzyczasie widzimy, jak Jace Turner zmaga się z konsekwencjami tego, co razem z pozostałymi Purifiers dokonali w tunelach. Widać, że nie do końca jest pewien, czy stoi po dobrej stronie barykady. Tym bardziej, że pomimo spodziewanej kryjówki z terrorystami znalazł między innymi dom dla dzieci, nawet jeśli te dzieci to Mutanci.

Jace ogląda w Internecie klip video mówiący o teorii spiskowej terrorystów, które jednocześnie wyjaśnia, że Morlockowie są realnym zagrożeniem. Niektórzy z fanów X-Men mogą na tym klipie dostrzec bardzo, bardzo znaną osobę, która wciela się rolę teoretyka. Mowa oczywiście o znakomitym pisarzu serii o Mutantach Marvela, Chrisie Claremoncie!

No dobra, może Chris Claremont nie stworzył X-Men, bo dokonali tego (śp.) Stan Lee oraz Jack Kirby, ale jego wkład w mitologię jest równie duży, co twórców tych postaci. Ha! Zresztą za jego czasów również powstało wiele ciekawych i do dziś znanych postaci z kanonu. W dodatku to on przez przynajmniej 17 lat zajmował się pisaniem różnych serii o Mutantach Marvela, od restartu ich przygód w 1975 roku.

Chris Claremont jest twórcą lub współtwórcą wielu ciekawych i do dziś uznawanych historii jak chociażby „Mutant Massacre”, „The Dark Phoenix Saga”, czy „Days of Future Past”. Jest także współtwórcą oryginalnej serii “New Mutants”. Kolejnym wartym przypomnienia aspektem, w którym Chris bardzo mocno “maczał” swoje palce, w dodatku razem z Jimem Lee, jest koncept serii „X-Men”, podzielenia drużyny Mutantów na dwie formacje, czy wyglądy postaci, które również wykorzystano do kultowej już dziś kreskówki „X-Men: The Animated Series”. Jednym słowem – dorobek Chrisa Claremonta jest tak ogromny, że można by napisać o tym osobny, bardzo obszerny artykuł.

Oczywiście “The Gifted” już wcześniej przedstawiło Easter Egg z Claremontem. Mowa tutaj oczywiście o scenie, kiedy Podziemie wykorzystało ciężarówkę z napisem ‘Claremont’ na niej, co miało miejsce w sezonie pierwszym.

Co sądzicie o cameo Chrisa Claremonta i o serialu w ogóle? Moim zdaniem z odcinka na odcinek fabuła staje się coraz ciekawsza, choć mogliby skrócić trochę liczbę epizodów, co przyśpieszyłoby akcję. Zgadzacie się ze mną? A może nie? Komentujcie poniżej, na facebooku lub Discordzie!

“The Gifted” w każdy piątek rano czasu polskiego w stacji FOX!

Kliknij tutaj i przejdź do najlepszego sklepu internetowego z gadżetami superbohaterów!