PODZIEL SIĘ

W ostatnich tygodniach pojawiły się nowe plotki dotyczące serialu „The Flash”, a konkretnie jednego z przyszłych epizodów obecnego, piątego już sezonu przygód Szkarłatnego Speedstera. Plotki te zapoczątkował jeden z fanów-bloggerów, któremu udało się zrobić zdjęcie pierwszej stronie scenariusza do osiemnastego epizodu o tytule roboczym „Godspeed”!

Plotki, o których mowa, zostały potwierdzone zdjęciami, na których widać postać w stroju przypominającym właśnie Godspeeda! Poniżej znajdują się wszystkie cztery zdjęcia:

Patrząc na zdjęcia można śmiało stwierdzić, że akcja rozgrywa się w Central City, ale w przyszłości, gdzie najprawdopodobniej zobaczymy dorosłą wersję Nory West-Allen, podróżującej w czasie córki Barry’ego i Iris.

Pomimo że stacja CW nie potwierdziła jeszcze oficjalnie, że odcinek będzie nosił tytuł “Godspeed”, a tym bardziej że zobaczymy w nim złoczyńcę, który w komiksach narodził się dosyć niedawno, bo w erze DC Rebirth, to wszystkie znaki na Niebie i Ziemi wydają się potwierdzać, że tak się stanie. Jeśli serial pozostanie wierny pierwowzorowi złoczyńcy z komiksu, to będzie on musiał mieć osobiste powiązania z zespołem Flasha.

Godspeed został stworzony w 2016 roku przez Joshuę Williamsona oraz Carmine’a Di Giandomenico w “The Flash Rebirth #1”, ale swój prawdziwy, pełny debiut zaliczył dopiero w numerze trzecim serii “Flash”. Jego prawdziwe imię i nazwisko to August Heart. Był kolegą Barry’ego z Departamentu Policji Central City, który miał równie  tragiczną przeszłość jak Barry. Z tą różnicą, że Reverse-Flash zabił matkę Barry’ego, a August stracił brata przez tajemniczą organizację Black Hole.

Pewnego dnia Central City nawiedza tajemnicza burza Speed Force, która uderza również w laboratorium policyjnego departamentu. Po tych wydarzeniach August, podobnie jak i kilku innych ludzi w mieście, odkrywa, że posiada moce jak Flash oraz połączenie ze Speed Force.

Początkowo August wydaje się być sojusznikiem, więc aby pomóc mu z nowymi zdolnościami, Barry zdradza mu, że jest Flashem oraz pomaga przy stworzeniu stroju dla niego. August używa swoich zdolności, aby pomóc Barry’emu w odnalezieniu osób, które również nabyły zdolności super prędkości podczas burzy. Wkrótce w mieście pojawia się nowy złoczyńca nazywający siebie Godspeedem i zabijający nowych Speedsterów!

Podczas gdy pierwotnie Godspeed jest uważany za odpowiedzialnego za śmierć brata Augusta, Barry zdaje sobie sprawę, że jego najnowszy wróg to nikt inny, jak sam August. Wreszcie August przyznaje się do bycia Godspeedem, tłumacząc się, że został skrzywdzony przez wymiar sprawiedliwości w sprawie śmierci jego brata, więc teraz to on będzie wymierzać sprawiedliwość na własną rękę, zabijając winnych. Wierzy również, że zabijanie innych Speedsterów było uzasadnione, gdyż potrzebował paliwa dla swoich mocy, aby skuteczniej wymierzać samosąd. Posiadając prędkość odebraną innym Speedsterom, August był w stanie klonować siebie, co osłabiało go na tyle, że umożliwiło Flashowi pokonanie go i oddanie pod klucz do więzienia Iron Heights.

W “The Flash Annual #3” Godspeedowi udało się uciec i stanąć do walki z Barrym oraz Bartem Allenami, a nowe rękawice pozwoliły Augustowi na swobodne wchodzenie i wychodzenie ze Speed Force.

Pomimo że August Heart do tej pory jeszcze nie zaliczył ani jednego występu w serialu „The Flash”, to jednak wielokrotnie spekulowano, że miałby się pojawić już w poprzednich częściach jako wielki zły, stojący na przykład za planem DeVoe’a. Tak się jednak nie stało, co w przypadku tematyki podróży w czasie w obecnym sezonie wydaje się być bliższe realizacji i bardziej możliwe.

Czyżby miało się okazać, że za motywami Nory nie stoi tylko Eobard Thawne, ale za sznurki, także Reverse-Flasha, pociąga ktoś inny i jest nim właśnie Godspeed? Czy może będzie to tylko mrugnięcie oka w stronę fanów, jednocześnie pokazujące z kim Flashowi przyjdzie się zmierzyć w sezonie 6?

Na te odpowiedzi przyjdzie nam poczekać jeszcze trochę. Co wy sądzicie na ten temat? Komentarze, facebook, a tym bardziej Discord czekają na wasze opinie!

„Flash” w każdą środę rano czasu polskiego w CW.

Kliknij tutaj i przejdź do najlepszego sklepu internetowego z gadżetami superbohaterów!