PODZIEL SIĘ

W sieci pojawiła się nowa fanowska teoria, która może wyjaśniać, dlaczego w obecnym sezonie serialu „The Flash” wersja Reverse Flasha Toma Cavanagha nie tylko wygląda jak Harrison Wells, ale też różni się w jakimś stopniu od jego wyglądu z sezonu pierwszego!

W piątym sezonie “The Flash” dowiedzieliśmy się, że Nora West-Allen, córka Iris i Barry’ego z przyszłości, potajemnie współpracuje z Eobardem Thawne’em z czasów pokryzysowych. Co ciekawe, ten Reverse Flash jest bardzo podobny do Harrisona Wellsa, którego wygląd Thawne przybrał w pierwszym sezonie. Różni się on pewnymi, dość znaczącymi szczegółami.

To spowodowało oczywiście fale spekulacji wśród fanów. Jednak wśród tych spekulacji pojawiła się jedna, dosyć wiarygodna teoria. Mówi ona o tym, że nowy wygląd przypominający połączenie tego z sezonu pierwszego z kreacją Matta Letschera może być wynikiem zmian w osi czasu od momentu pierwszego pojawienia się złoczyńcy.

Autor teorii słusznie wskazuje na to, że Eobard Thawne z sezonu 1. nie jest tym samym, który pojawił się w sezonie 5. Otóż ten z sezonu 1. pochodzi z oryginalnej niezmienionej jeszcze linii czasowej. Tej samej, w której Flash nie stał się jeszcze Flashem, co teoretycznie miało miejsce w 2020 r. Ponieważ Eddie Thawne popełnił samobójstwo, Reverse Flash z sezonu 1 stał się paradoksem, który nie powinien istnieć (jedynie dzięki zmianie linii przez Flashpoint). Reverse Flash, którego widzimy już w sezonie 5, pochodzi z nowej linii czasowej, prawdopodobnie nie będąc w żaden sposób spokrewnionym z Eddiem, co może wyjaśniać również, dlaczego nie wygląda jak Matt Letscher.

Teoria ta wydaje się bardzo prawdopodobna, pomijając fakt, że oryginalna linia czasowa to ta z sezonu pierwszego, co jest delikatnym niedomówieniem. Dlaczego niedomówieniem? Otóż jeśli się dobrze zastanowimy, to oryginalna linia czasowa to ta, w której Barry staje się Flashem w 2020 roku, a która została nadpisana, gdy Reverse Flash i Flash cofnęli się w czasie, walcząc razem ze sobą, co skutkowało zabiciem Nory Allen, matki Barry’ego. Tak więc w tej teorii pojawił się mały, raczej nieistotny błąd.

Jest też dowód na jej prawdziwość. Otóż w odcinku “What’s Past is Prologue” Eobard błędnie nazwał Norę Dawn. Tym samym może to sugerować, że w tej linii czasowej Barry i Iris mieli bliźniaki, znane w komiksach DC jako Tornado Twins.

Co sądzicie o powyższej teorii? Podzielcie się w komentarzach, na facebooku oraz na Discordzie!

“The Flash” emitowany jest w środy rano czasu polskiego w telewizji CW!