PODZIEL SIĘ

W ostatnio wyemitowanym epizodzie serialu „The Flash” Eobard Thawne (odgrywany przez Toma Cavanagha) ostrzegł Norę o zbliżającym się nadejściu nowego zagrożenia, co skłoniło fanów do zastanowienia się, czy show nie zapowiedziało właśnie debiutu jednego z najnowszych złoczyńców w galerii łotrów Flasha – Godspeeda!

Odcinek „Failure is an Oprhan” zaczął się od sceny ukazującej jak w przyszłości Eobard Thawne i Nora West-Allen opracowują plan, aby pomóc zespołowi Flasha w przekonaniu Cicady do zażycia serum usuwającego meta-ludzkie zdolności. Pomimo że udaje im się poznać ostatni moment w historii, kiedy Barry Allen zmierzył się z Cicadą, zanim ten zniknął na jakiś czas (a później pojawił się ponownie – przyp. red.), to jednak Eobard ostrzega Norę, że nowa linia czasu próbuje się przebić, co może kosztować ich szansę na pokonanie złoczyńcy. Co jednak najciekawsze – scena kończy się tym, iż Eobard Thawne oznajmia, że „nadciąga coś wielkiego… albo ktoś”.

Chociaż epizod kończy się pojawieniem starszej wersji Cicady, którą okazuje się jego siostrzenica Grace, to fani spekulują, że Thawne’owi mogło chodzić nie o nią, ale o innego wroga Flasha Godspeeda.

Godspeed pojawił się po raz pierwszy w serii „The Flash Rebirth #1” jako stary przyjaciel Barry’ego Allena imieniem August Heart. August swoje moce zyskał podczas tak zwanej „Burzy Speed Force”. Po tym wydarzeniu przybrał pseudonim Godspeed i zaczął zwalczać przestępczość na własną rękę, mordując brutalnie złoczyńców, a z pozostałych Speedsterów wysysać moc. Gdy Barry zorientował się, że Godspeed to August, powstrzymał go i osadził w więzieniu.

Ta teoria wydaje się bardzo prawdopodobna, tym bardziej, że nie tak dawno temu do sieci wyciekły zdjęcia z jednego z przyszłych odcinków, reżyserowanych przez Danielle Panabaker, na których widnieje postać w przebraniu Speedstera, o którym mowa.

Jak uważacie, czy Godspeed pojawi się niedługo w serialu i czy może jest to częścią planu Eobard Thawne’a? Komentujcie pod artykułem, na facebooku lub Discordzie!

„The Flash” w każdą środę rano czasu polskiego w stacji The CW!