PODZIEL SIĘ

„Kryzys na Nieskończonych Ziemiach” nadciąga do Arrowverse już tej jesieni! Najpierw został zapowiedziany w pierwszym odcinku Flasha, a przez cały sezon mieliśmy dużo nawiązań do tego wydarzenia, aż wreszcie poprzedni crossover, „Elseworlds” zakończył się oficjalną jego zapowiedzią. Pomimo że na pewno zobaczymy czerwone niebo to jednak cały czas nie znamy za dużo detali na temat tego wielkopomnego wydarzenia. Wydaje się jednak, że od czasu „Elseworld” przynajmniej serial “The Flash” zaczyna zostawiać nam coraz to więcej wskazówek…

UWAGA NA SPOILERY DO ODCINKA „GODSPEED”!!!

Pomimo samego tytułu, tak naprawdę fabuła odcinka skupiła się głównie na Norze West-Allen (Jessica Parker Kennedy) oraz jej podróży ku odkryciu samej siebie, aż do momentu poznania Eobarda Thawne’a i przeniesieniu się w czasie. Oczywiście wszystko zaczęło się od pojawienia się nowego Speedstera, Godspeeda, który jak Nora odkryła korzystał z Velocity-9, aby połączyć się ze Speed Force. To właśnie było powodem, dla którego Godspeed pojawiał się w różnych miejscach, rabując tylko rzeczy, które miały mu posłużyć do ustabilizowania formuły Velocity-9 i osiągnięcia pełni mocy.

W między czasie, dzięki spostrzegawczości przyjaciółki, Nora dowiaduje się, że nie nabyła mocy podczas spotkania z Godspeedem, ale miała je już wcześniej, tyle że wyłączone przez coś, co umieściła w niej jej własna matka! Kółko się zamyka prawda? Chcąc powstrzymać nowego Speedstera, nie mogąc przy tym zwrócić się do Iris, gdyż już jej nie ufa (ani nikomu z Zespołu Flasha), w efekcie końcowym Nora zwraca się do Eobarda Thawne’a po pomoc.

Thawne pomaga jej odkryć większy potencjał swoich i powstrzymać Godspeeda. To jednak nie koniec, gdyż Eobard oznajmia, że jeszcze wiele nie wie, dając Norze dostęp do ukrytego pomieszczenia w S.T.A.R. Labs i do Gideon. Od Gideon Nora dowiaduje się, że to jej ojciec był Flashem!

Gideon pokazuje również pewne nagranie. O tej scenie już pisałem w jednym z poprzednich artykułów. Zapis jest ostatnim nagraniem Barry’ego, zanim zniknął w Kryzysie. Widzimy bohatera niemalże ze łzami w oczach, w tle natomiast czerwone niebo oraz rozgrywającą się potężną bitwą.

Barry nagrał ten zapis dla swojej, małej jeszcze wtedy córki, Nory, jak widać przeczuwając (albo wręcz wiedząc), że to może być jego ostatnia bitwa. Co ciekawe bohater na nagraniu stwierdza, że jeśli Nora je widzi, to oznacza, że jest tak jak on Speedsterem i jest mu przykro, że nie ma go przy niej, aby chociażby ją szkolić. Mówi jej także, jak bardzo ją kocha, zanim wiadomość się kończy. Można by więc przypuszczać, że cokolwiek się stało w Kryzysie, miało miejsce zaraz po tym nagraniu.

Jak już wcześniej wspomniałem, w tle nagrania widać zarówno czerwone niebo, jak i słychać odgłosy bitwy, która wydaje się być naprawdę potężnym zjawiskiem. Tym samym dostajemy potwierdzenie, że wydarzenie, jakim jest serialowa wersja „Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach” będzie czymś naprawdę potężnym i odbije się szerokim echem w całym Arrowverse.

To samo zresztą potwierdziła Danielle Panabaker w jednym z wywiadów, która również przy okazji kręcenia odcinka „Godspeed” stanęła za kamerą. Epizod wyreżyserowany przez Danielle zakoczył się sceną, w której Barry przenosi się z Norą w przyszłość, do jej czasów, zakazując jej powrotu do przeszłości (ale Easter Egg mi się złożył – przyp. red.), a następnie odwiedzając Reverse Flasha w jego celi.

Na samym końcu mogliśmy dostrzec kolejny ciekawy cliffhanger – zegar wskazuje, że czas Reverse Flasha się kończy! Co to jednak oznacza dla niego – śmierć, czy może ponowne odzyskanie wolności oraz nadejście „Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach”?

Komentujcie na Facebooku i Discordzie!

„Flash” w każdą środę rano czasu polskiego w telewizji CW!

Kliknij tutaj i przejdź do najlepszego sklepu internetowego z gadżetami superbohaterów!