PODZIEL SIĘ

Wiemy, że już niedługo rozpocznie się produkcja pilotu serialu Batwoman, a tym samym część fanów oczekuje, że wraz z premierą przygód Kate Kane zobaczymy również wersję Arrowverse Batmobile’a, nawet jeśli nie widzieliśmy go podczas zeszłorocznego crossoveru.

Jak to się mówi potocznie – mówisz, masz! W ostatnim epizodzie serialu “The Flash” dwójka żeńskich „łotrzyków” wykradła zaawansowane technicznie auto Chevelle z placówki ARGUS. Samochód, o którym mówi się, że jest prototypem wyprodukowanym w WayneTech, w dodatku wartym 24 miliony dolarów, a co najbardziej zaskakujące posiada różne niesamowite nowinki techniczne, zaczynając od broni, kończąc na fazowaniu i niewidzialności. Zdjęcie samochodu poniżej.

Sądzę, że nie tylko mi to auto przypomina Batmobile Batmana z serialu z lat ’60, prawda? Ba! Łudząco podobna maszyna.

Pomysł, który wykorzystało Arrowverse (mam na myśli prototyp Batmobile’a będący bronią dla wojska stworzoną w WayneTech) wcale nie jest w sumie jakiś innowacyjny. Otóż w trylogii Batmana Christiana Nolana przedstawiono pojazd o nazwie Tumbler, który choć początkowo miał posłużyć na potrzeby militarne, to jednak z jakichś powodów został odsunięty jak inne projekty WayneTech, nad którymi czuwał Lucius Fox. Oczywiście Lucius zainteresował tym autem młodego Bruce’a Wayne’a, co w rezultacie doprowadziło do tego, że młody panicz zamówił auto w kolorze czarnym, z pewnymi modyfikacjami. Od tamtego momentu Tumbler stał się Batmobilem…

Tutaj co prawda mamy auto swoim wyglądem przypominające te z lat ’60, co może okazać się oczywiście tylko Easter Eggiem. W końcu nieraz producenci wspominali, że chociaż części postaci nie mogą na razie wprowadzić, to jednak mają zielone światło, jeśli chodzi o Easter Eggi właśnie.

Nie powiedziane jednak jest, że auto nie zostanie wykorzystane jako pojazd Batwoman w nadchodzącym pilocie serialu. Tego się pewnie jednak dowiemy, gdy będzie bliżej premiery serialu o Batwoman lub gdy ona nastąpi.

Co Wy o tym sądzicie? Komentujcie na Discordzie!