PODZIEL SIĘ

Octavia Blake (Maria Avgeropoulos) to jedna z najlepiej złożonych, a zarazem skomplikowanych postaci serialu “The 100” od stacji The CW. Młodsza siostra Bellamy’ego przez wszystkie pięć sezonów zmieniła się nie do poznania, a skutki jej przemiany odczuła nie tylko ona sama, ale również wszyscy ocalali.

Piąty sezon sprawił, że Octavia stała się Czerwoną Królową, czyli liderką wszystkich ocalałych, którzy schronili się w schronie przed toksyczną burzą. Przez problemy z zaopatrzeniem młoda Blake była zmuszona doprowadzić do walk na śmierć i życie pomiędzy ocalałymi, a jednocześnie wymusić kanibalizm na pozostałych. Stała się okrutną, bezlitosną, nieznoszącą sprzeciwów liderką, której bali się wszyscy. W finale 5. sezonu Octavia ustąpiła z pozycji liderki na rzecz młodej Hedy (przywódcy wszystkich nacji) – przybranej córki Clarke.

Podczas zebrania prasowego w Vancouver, które odbyło się w listopadzie, Avgeropoulos przedstawiła wgląd w jej postać w nadchodzącym 6. sezonie i wyzwania, z jakimi będzie musiała się zmierzyć.

“Octavia zdobyła dużo wrogów po tym, jak przestała być Czerwoną Królową, którą tak naprawdę nigdy nie chciała być.” – wyjaśnia Avgeropoulos. “W tym sezonie przeznacza dużo czasu na walkę ze swoimi wewnętrznymi demonami, a także czynnikami zewnętrznymi. Grupa nie jest przyjaźnie nastawiona do Octavii. Gdy wszyscy zaczynają się budzić, ona czuje się odizolowana.”

Octavia Blake, oprócz swojego brata i przyjaciół, miała za mentorkę Indrę, która pokazała jej jak przetrwać w trudnych warunkach.

“Indra zawsze była mentorką Octavii i pod koniec naprawdę myślała, że jej podopieczna zgubiła swoją drogę.” – zauważyła Maria. “Więc będzie ciekawie zobaczyć w 6. sezonie, jak próbują naprawić tę relację.”

Przez te wszystkie lata mogliśmy zobaczyć Octavię w roli niesfornej nastolatki, zagubionej na nowym lądzie, walecznej wojowniczki, która walczyła za przyjaciół i ukochanych, a także bezwzględnej liderki, która zmusiła ludzi do kanibalizmu.

Co tym razem przyniosą nam showrunnerzy? Która z tych wersji Octavii Blake podobała Wam się najbardziej? Podzielcie się tym z nami!