PODZIEL SIĘ

Thanos oficjalnie został wybrany złoczyńcą roku!

Stało się to podczas MTV Movie and TV Awards. Następne miejsca zajęli Jodie Comer (Killing Eve) i Lupita Nyong’o (Us). Nominowani byli również Joseph Fiennes (The Handmaid’s Tale) i Penn Badgley (You).

Jak wszyscy pamiętamy, w tym roku widzieliśmy aż dwóch Thanosów. Tak o roznicach między nimi wypowiedział się Matt Aitken, kierownik Marvel Studios ds. efektów wizualnych, ktiry od poczatku nadzoruje rozwój Thanosa:

On (Thanos A.D.2014) jest jakby trochę inną postacią. Ale wykorzystaliśmy te same fundamenty dla obu filmów. Wiele czasu spędziliśmy nad Thanosem w Infinity War. Ale Thanos, które widzimy w Endgame, jest młodszym Thanosem. Wystąpił z 2014 roku, więc jest… technicznie, myślę, że on jest o cztery lata młodszy od Thanosa z Infinity War. Jest bardziej zwinny. Jest u szczytu swojej sprawności fizycznej i on też jest ubrany inaczej. On ma na sobie zbroję. Jest w trybie walki. Zrobiliśmy sekwencje na Tytanie w Infinity War, gdzie był ubrany o wiele bardziej swobodnie i bardziej filozoficzny w tym. Więc musieliśmy wykonać tę pracę, aby go w jakiś sposób znów odziać w zbroję. Chcieliśmy odzwierciedlić jego młodość i siłę, głównie poprzez animację. ZWięc to nie tyle zmiana, którą wprowadzamy w zasób podstawowy, ale zmiana, którą wprowadzamy w podejściu do tego, jak go animujemy.

Bez wątpienia Thanos z 2019 jest o wiele ciekawszą postacią, niż ten prosty zły Tytan, którym był w 2014 roku.