PODZIEL SIĘ
[Koch Media Info]
Terminator: Resistance – dwa nowe materiały wideo!
Brytyjski wydawca Reef Entertainment, wraz polskim studiem developerskim Teyon, zaprezentowali fanom dwa nowe materiały z gry Terminator: Resistance – zwiastun przedstawiający walkę oraz wideo z pierwszych 10 minut rozgrywki.
Zwiastun prezentujący walkę skupia się na głównym bohaterze, szeregowym członku ruchu oporu, Jacobie Riversie. Na początku Jacob ukrywa się przed siłami SKYNETu, zmuszony do atakowania ich z zaskoczenia w obronie grupy ocalałych. Zwraca to uwagę Baron, dowódczyni Zachodniej Dywizji ruchu oporu. Pod jej dowództwem Jacob nauczy się posługiwać bronią Tech-Comu, zwiększającą szansę przeciw SKYNETowi.
Piotr Łatocha, producent Terminator: Resistance:
„Gdy tworzyliśmy grę, wiedzieliśmy, że dokładne odtworzenie wojny w przyszłości będzie bardzo ważne dla fanów, więc bardzo dużo czasu poświęciliśmy na analizę przedstawiających ją urywków w pierwszych dwóch filmach – wszystko, żeby jak najdokładniej przenieść je do gry. Najlepszym przykładem jest kryjówka ruchu oporu w pierwszym Terminatorze. Również ich mundury są tak podobne do filmowych, jak to tylko możliwe. Mamy nadzieję, że fani filmów zauważą i docenią te wszystkie szczegóły. Walka to ważna i emocjonująca część gry, ale zależało nam też na stworzeniu emocjonującej historii, sympatycznych postaci i satysfakcjonujących elementów mechaniki RPG.”
Pierwsze kilka minut Terminator: Resistance to wprowadzenie do świata i mechaniki gry. Zwiastun pokazuje kilka wybranych cutscenek i rozgrywkę z początku gry. Materiał zmontowano tak, aby uniknąć spoilerów.
Piotr Łatocha, producent Terminator: Resistance:
“Chcieliśmy stworzyć sytuację, gdy spotkanie T-800 na samym początku gry będzie przerażające. Gracz nie ma jeszcze dostępu do broni plazmowej, więc nie może uszkodzić T-800, co najwyżej przewrócić go strzałem ze strzelby i uciec. Dopiero bardziej zaawansowana broń z późniejszej części gry wyrówna szanse.”
W trakcie pierwszej misji pojawiają się też ocalałe osoby, których losy związane będą z losami Jacoba. To gracz zdecyduje o interakcjach z nimi – za pomocą dialogów i zadań pobocznych.
“Wierzymy, że w świecie Terminatora bohaterowie są równie ważni co walka, więc stworzyliśmy grupę unikalnych postaci z interesującymi historiami, które gracz będzie mógł poznać jeśli zechce. Zyskanie ich zaufania jest bardzo ważne, ponieważ wpłynie na ich dalsze losy.”
Główne cechy gry:
• Staw czoła maszynom! Walcz ze znanymi z filmów przeciwnikami, w tym T-800, oraz z całkowicie nowymi w uniwersum Terminatora przeciwnikami!
• Uzbrój się po zęby i strzelaj do wszystkich, lub przekradnij się po mieście i zdejmuj wrogów z zaskoczenia! Świat już nie jest tak przyjazny jak kiedyś, teraz musisz znaleźć to, czego potrzebujesz – czasem nawet wytworzyć samodzielnie.
• Wybierz jakim bohaterem chcesz być, zwiększając poziom swoich umiejętności i eksplorując ruiny Los Angeles. Misje fabularne pozwolą piąć się w hierarchii Ruchu Oporu, a misje poboczne pomogą twoim przyjaciołom.
• Odmień los ludzkości! Chroń barwnej grupy ocalałych, gdzie każdy ma własną historię i motywacje. Wszystko co robisz wpłynie na ich przyszłość i na zakończenie gry.
Gra Terminator: Resistance ukaże się w polskiej wersji językowej (napisy) na PlayStation 4, Xbox One oraz PC już 15 listopada 2019.
Informacje o grze
Tytuł: Terminator: Resistance, Developer: Reef Entertainment / Teyon, Platformy: PC, PS4, Xbox One, Premiera: 15.11.2019, PEGI: 16,
Wersja językowa: ENG, PL (napisy), WWW: terminatorvideogame.com