Przez ostatnie dziesięć lat, Marvel Cinematic Universe przedstawiało nam co raz to nowe, ciekawe postaci. Z całą gamą różnych supermocy i genialnych intelektów na ekranie, wśród fanów pojawia się często pytanie – kto z nich jest najsilniejszy?

Podczas gdy ta debata może zapewne trwać wiecznie, prezes Marvel Studios, Kevin Feige, ujawnił swoją wizję. Feige odpowiedział na to pytanie podczas ostatniej sesji Q&A w New York Film Academy i stwierdził, że w tym roku Avengers: Endgame pokazuje, jak potężna jest Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen).

“Popatrzcie na na Endgame, Wanda Maximoff niemal zabiła Thanosa”, wyjaśnił Feige. “Nigdy nie widziałem tak przerażonego Thanosa, i gdyby nie powiedział ‘zbombarduj nas wszystkich’, żeby ją od niego odtrącić, to chyba by to zrobiła.”

Moce Wandy są ciekawą i ciągle ewoluującą zagadką w MCU, ale trudno zaprzeczyć, że może ona mieć ogromny wpływ na walkę. Jej umiejętności zostaną jeszcze dokładniej zbadane w WandaVision, oryginalnej serii Disney+ w 2021 roku, w której w pełni stanie się Szkarłatną Czarownicą.

“Mamy możliwość opowiedzieć więcej o ich historii, zobaczyć co Wanda potrafi, więcej o tym, co sprawia, że Vision jest jaki jest, i – co najważniejsze – użyć nazwy, której nawet nie jestem pewien, czy użyliśmy już w MCU, ale absolutnie będzie to ważne w serialu, a mianowicie, że Wanda jest w rzeczywistości Scarlet Witch”, wyjaśnił Feige na początku tego miesiąca.

Sama zainteresowana tak mówi o nadchodzących wydarzeniach:

“Cieszę się dla dla fanów, bo jeśli wiedzą cokolwiek o Szkarłatnej Czarownicy w komiksach, to myślę, że ten serial tak ich podekscytuje”, powiedziała Olsen na początku tego roku. “Ten program pokaże, dlaczego znana jest jako Szkarłatna Czarownica i czym jest Szkarłatna Czarownica w porównaniu do Wandy. W naszych filmach zawsze mówiliśmy o niej Wanda, więc jest to ekscytująca okazja.”

Czy według was Wanda w swoim serialu przejdzie znaczną odmianę i w pełni zaakceptuje swój komiksowy pseudonim? Dajcie znać w komentarzach!