PODZIEL SIĘ

Szef Marvel Television, Jeph Loeb, napisał list w odpowiedzi na oficjalne skasowanie przez Netflix ostatnich dwóch seriali Marvela, wspominając, o możliwym powrocie “The Defenders“…

Ledwo co opadł kurz po niedawnej nowinie o oficjalnym anulowaniu dwóch ostatnich seriali Marvela produkowanych na platformę Netflix, „Jessica Jones” oraz „The Punisher”, wydawać by się mogło, że to ich definitywny koniec. Jak widać nic bardziej mylnego, gdyż w odpowiedzi na tę informację, szef Marvel TV, Jeph Loeb, napisał list, w którym podziękował zespołowi za każdą serię, wspominając, że pomimo tego, że Netflix nie będzie już w to zaangażowany, to jest jednak szansa na powrót bohaterów z „The Defenders”.

“Nasi sieciowi partnerzy [jak Netflix] mogą zdecydować, że nie chcą kontynuować opowiadania o tych wspaniałych postaciach… ale Marvel jest ponad to.

Jak ojciec Matta Murdocka mawiał: „Miarą człowieka nie jest sposób, w jaki zostaje położony na deski, ale to czy się podniesie”.

Ciąg dalszy nastąpi…!”

Pomimo że nie dołączył do “The Defenders”, Frank Castle Jona Bernthala był ostatnią wprowadzoną na platformę Netflix postacią Marvela. W dodatku w czasie przed premierą był również typowany jako jeden z członków zespołu, chociaż oficjalnie do niego nie dołączył.

Trzeba też przyznać, że wielkim zaskoczeniem wśród fanów zresztą było skasowanie “Daredevila” oraz tym bardziej „The Punishera”, szczególnie że sezon 3 tego pierwszego oraz oba sezony tego drugiego były bardzo dobrze odebrane. Fakt, że z pozostałymi serialami było trochę gorzej, lecz można to było trochę poprawić.

Osobiście przyznam, że wydaje mi się, iż zadziałała tutaj trochę polityka Marvela, który po cichu zapewne stara się jak najwięcej seriali ściągnąć do siebie, żeby później móc wykorzystać postacie przy okazji wprowadzenia na rynek Disney+. Jakby nie patrzeć, większe zyski pozostałyby w rodzimych kieszeniach.

Dajcie znać, co sądzicie o pomyśle Loeba. Czy chcielibyście, aby “The Defenders” oraz postacie z marvelowskiego świata Netflixa powróciły na innej platformie? Komentujcie na Discordzie!

The Punisher jest w tej chwili dostępny na platformie Netflix.