PODZIEL SIĘ
Jon Cryer's Lex Luthor is super bitter in first 'Supergirl' footage (screen grab) CR: The CW

Niedzielny odcinek „Supergirl” przyniósł fanom wyczekiwane odpowiedzi, na temat planów Lexa Luthora oraz tajemniczej postaci sobowtóra Kary Danvers. Z ujawnionych informacji wynika, że konsekwencje działań odwiecznego wroga Supermana mogą dotknąć tak prawdziwą Supergirl, jak i jego własną siostrę – Lenę Luthor.

UWAGA, SPOJLERY Z ODCINKA “THE HOUSE OF L”

W omawianym odcinku, Lex przygotowuje sobowtóra Kary do  tego, aby stałą się jego prywatną bronią i sojuszniczką. Trening ten prowadzi również w taki sposób, by w razie potrzeby, mogła ona uosabiać prawdziwą Danvers. Żeby było to możliwe, Luthor zabiera Czerwoną Córkę do National City i prowadzi ją wprost do… mieszkania Kary. Tak, Lex zna sekretną tożsamość bohaterki.

Jeśli Lex zna alter-ego Kary, wie również, że najlepsza przyjaciółka Leny ją okłamuje. Biorąc pod uwagę determinację złoczyńcy do zniszczenia Supergirl oraz fakt, że nie obchodzi go jak bardzo jego siostra będzie cierpieć, bardzo prawdopodobne jest założenie, że Luthor ujawni sekret Kary dla własnych korzyści.

Na przestrzeni ostatnich sezonów, scenarzyści kierowali fabułą w taki sposób, by Kara mogła otworzyć się wobec Leny i wyjawić swoją tajemnicę przyjaciółce. Jednakże ostatni sezon stanął temu na przeszkodzie, kiedy to panie zdrowo się pokłóciły po ujawnieniu, że Lena jest w posiadaniu Kryptonitu. Do tej pory Supergirl i prezes L-Corp nie doszły do całkowitego porozumienia, dlatego domyślamy się jaką bombą dla ich relacji byłaby informacja, że Kara okłamywała Lenę przez ten cały czas, szczególnie w sprawach dotyczących Supergirl.

Jednocześnie byłby to czynnik popychający Lenę w ramiona Lexa, tworząc relację Lena/Supergirl bardzo podobną do relacji Lex/Superman. Potwierdzała to sama Melissa Benoist podczas jednego z wywiadów.

Myślę, że najlepsze w rozwijaniu relacji Luthor – Supergirl jest powolny jego proces. Uwielbiam sposób w jaki podreślamy, że Clark Kent i Lex Luthor też byli kiedyś dobrymi przyjaciółmi zanim stali się wrogami. Kocham to, że możemy opowiedzieć tę historię. Oczekiwałabym, że wszystko będzie działo się w tym temacie powoli: realizacja, ujawnienie.

Jak myślicie, czy Lex ujawni sekretną tożsamość Kary Lenie i ich relacja stanie się wroga, tak jak Lexa i Supermana? Dawajcie znać w komentarzach 😉

Kliknij tutaj i przejdź do najlepszego sklepu internetowego z gadżetami superbohaterów!