Już w tę sobotę 16 listopada gorąco zapraszamy na niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju superbohaterski weekend, w którym to hala EC1 w Łodzi zamieni się w świat cosplayu podczas Wystawy “Sztuka DC. Świt superboaterów”!

Jak już sama zapowiedź wskazuje, fani superbohaterów nie mogą przejść obojętnie obok hali EC1 w Łodzi, która nie dość, że do lutego 2020 roku wystawia wielką prezentację kostiumów, pojazdów, komiksów i historii największych superbohaterów DC Comics, to na dodatek ujrzymy wspaniały konkurs cosplay. Nie czekaj i kup bilet już dzisiaj!

Kliknij tutaj i weź udział w wydarzeniu na facebooku!

PROGRAM DNIA COSPLAY

Zwiedzanie wystawy z cosplayerami DC
Superbohaterowie będą do dyspozycji zwiedzających (i ich aparatów fotograficznych!) tym razem nie tylko za szklaną szybą. Od 10:00 do 18:00 będzie można spotkać swoich ulubionych superbohaterów i złoczyńców w przestrzeni wystawy, zrobić sobie z nimi zdjęcie i porozmawiać o strojach czy największych wrogach.

Konkurs cosplay „Świt superbohaterów”
O godzinie 15:00 w sąsiednim budynku Centrum Nauki i Techniki EC1 rozpocznie się konkurs cosplay. Uczestnicy zaprezentują stroje, makijaże i grę aktorską na profesjonalnym wybiegu w postindustrialnej przestrzeni EC1. Jury to grupa złożona z cosplayerów, którzy mają doświadczenie ze strojami różnego typu, zarówno szytymi, jak i wykonanymi z termoplastów lub na bazie makijażu. Co ważne, jurorzy przekażą swoją opinię na temat przebrania każdemu uczestnikowi. Do wygrania aż 3000 zł w nagrodach pieniężnych oraz nagrody rzeczowe. Koordynatorem konkursu jest Zula Costumes, czyli znana organizatorka wielu akcji cosplay, m.in. „Maskarady” – konkursu największego Polskiego Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu. Każdy biorący udział w konkursie danego dnia ma bezpłatne wejście na wystawę oraz ekspozycje w Centrum Nauki i Techniki EC1. Publiczność konkursu wystarczy, że zakupi bilet do Centrum.

Wielki zlot fanów superbohaterów DC Comics i Marvela
organizowany po raz kolejny w Łodzi przez portal Flarrow.pl, który ma już za sobą tego typu wydarzenia w różnych miastach Polski. Od godziny 18:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Pubu Biblioteka, gdzie w przyjacielskiej i rodzinnej atmosferze spędzimy wspólnie czas, bawiąc się, rozmawiając i biorąc udział w różnych konkurencjach, takich jak: konkurs rysunkowy, quiz interaktywny (uczestnicy odpowiadają na pytania za pomocą swoich smartfonów z dostępem do Internetu) i dodatkowy konkurs cosplay, ze zmienionym składem jury. Do tego czekają na Was różne niespodzianki i nagrody związane z Uniwersum DC, wystawą oraz partnerami organizatorów.

Kliknij tutaj i weź udział w wydarzeniu zlotu na facebooku!

Dla wszystkich, którzy zdecydują się zostać w Łodzi na dłużej, 17 listopada czeka niespodzianka – warsztaty i wykłady poświęcone przygotowaniom elementów stroju przy pomocy druku 3D i pianki EVA. Więcej informacji >tutaj<.